Trafiła nas Złota Strzała Łuczniczki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

piątek, 16 czerwca 2023, godz. 15.00

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest jednym z tegorocznych laureatów Bydgoskiej Literackiej Nagrody „Strzała Łuczniczki”. Przyznawana jest co roku za książki, które poprzez swą treść lub twórcę związane są z Bydgoszczą i które po raz pierwszy wydano w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. „Strzałę Łuczniczki” przyznaje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na podstawie werdyktu komisji konkursowej. Kandydatury zgłaszają autorzy, czytelnicy, wydawcy.

Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach: poezji, prozy i eseistyki oraz edytorstwa. Nasze muzeum uhonorowano w tej ostatniej kategorii za album „Anna Sobol-Wejman i Stanisław Wejman / Stanisław Wejman, Komedia horyzontalna (1988-1994). Towarzyszył on wystawie zeszłorocznej wystawie prac krakowskich grafików.

W trakcie dzisiejszej uroczystości (piątek, 16 czerwca) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy Nagrodę Złotej Strzały Łuczniczki odebrali: dr Wacław Kuczma – dyrektor MOB oraz Barbara Chojnacka – kuratorka wystawy.

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Spichrze nad Brdą – nieczynne