Muzeum Okręgowe wyróżnione przez Urząd Marszałkowski

CKK Jordanki w Toruniu

czwartek, 15 czerwca 2023, godz. 18.00

W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się dzisiaj (czwartek 15 czerwca) Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali twórcy i animatorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za ubiegły rok. Wśród wyróżnionych w kategorii Kultura – za upowszechnianie kultury lokalnej i regionalnej, organizacje konferencji, które służą wymianie myśli i poglądów z zakresu historii współczesnej i regionalizmu, było nasze Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Na scenie honorowy dyplom z rąk Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego odebrał dyrektor muzeum – dr Wacław Kuczma. W tym roku Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego obchodzi setne urodziny. I niech to wyróżnienie będzie zapowiedzią dalszego rozwoju na kolejne stulecie.

MOB z nowym dyrektorem

MOB z nowym dyrektorem