Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Twórcze soboty w Centrum Edukacji Muzealnej

Twórcze soboty w Centrum Edukacji Muzealnej

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkania muzealne! Raz w miesiącu gromadzimy się, aby wspólnie eksplorować świat sztuki i kultury w niecodzienny, lecz jakże twórczy sposób!

Czym jest TWÓRCZA SOBOTA?

   • SPOTKANIA TEMATYCZNE, przebiegające w angażującej formie. Tworzymy ich uczestnikom warunki do wielozmysłowego poznania kultury i samodzielnego działania.
   • WARSZTATY KREATYWNE, podczas których poznajemy różne techniki plastyczne i rękodzielnicze, by w efekcie spróbować własnych sił podczas twórczych działań.

 

DLA KOGO są spotkania? Dla GOŚCI INDYWIDUALNYCH*, w tym:

   • dzieci i młodzież wraz z opiekunami
   • osoby dorosłe

 

Podczas muzealnych spotkań skupiamy się na różnych obliczach twórczej ekspresji. Poznajemy różne zjawiska w sztuce i kulturze, które często mają wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Nasze spotkania odbywają się w swobodnej i twórczej atmosferze, aby każdy miał szansę puścić wodze wyobraźni i poczuć się wyjątkowo. Centrum Edukacji Muzealnej to szczególne miejsce, gdzie teoria spotyka się z praktyką, dlatego zapraszamy do wspólnej podróży wszystkich, którzy chcą poznawać świat w kreatywny sposób i rozwijać swój twórczy potencjał!

______________

*Szczegółowe informacje odnośnie grupy wiekowej dostępne w opisach poszczególnych wydarzeń.

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIA:

22.06.2024 | Twórcza Sobota: Kolorowe stwory! Warsztaty arteterapeutyczne dla małych i dużych

   • Godz.: 10:00 (czas trwania: 2h)
   • Adres: Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6
   • Opis:  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowo kolorowe i kreatywne warsztaty z cyklu Twórcza Sobota! Tym razem wspólnie odbędziemy podróż po kolorowym świecie Teofila Ociepki, w którym roi się wręcz od fantastycznych stworów! Podczas warsztatów nauczymy się także modelowania figurek z folii aluminiowej i papieru oraz techniki ich zdobienia przy pomocy kleju i wzorzystych materiałów. Inspirując się twórczością artysty, stworzymy własne kolorowe kreatury nie z tego świata, które mogą stanowić ciekawą ozdobę naszej codziennej przestrzeni!
   • Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od lat 10 wraz z opiekunami, a także dorosłych. Spotkanie jest doskonałą okazją do twórczego wyrażenia się i odpoczynku w inspirującej atmosferze. Co ważne – działamy w dużej mierze na materiałach recyklingowych i tym samym zachęcamy Państwa do dalszych samodzielnych eksperymentów w domowych warunkach! Serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody!
   • Zapisy: (52) 58 59 910, (52) 58 59 911 lub edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
   • Koszt: 17 zł/dziecko, 1 zł/opiekun

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK