Osoby ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi

Dążymy do tego, aby nasze Muzeum było dostępne dla wszystkich. Chcemy umożliwić osobom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jak najbardziej samodzielny i satysfakcjonujący kontakt z muzealnymi zbiorami. Pragniemy, aby każde spotkanie było niezapomnianą przygodą przenoszącą gości w świat sztuki i historii.

Poniżej przedstawiamy ofertę zajęć edukacyjnych skierowaną do osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowanych potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego zachęcamy opiekunów grup do wcześniejszego kontaktu mailowego: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl lub telefonicznego 052 58 59 910, lub 052 58 59 911 w celu uszczegółowienia wizyty.

1. Osoby z niepełnosprawnością wzroku:
      2. Osoby z niepełnosprawnością słuchu
      3. Osoby z niepełnosprawnością ruchu