Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

Pokoje interaktywne

W przestrzeniach Centrum Edukacji Muzealnej możemy zwiedzić tajemniczy Pokój Zagadek MR6, gdzie miłośnicy historii i analitycznego myślenia przenoszą się do lat 40. minionego wieku, kiedy odkrywano największe zagadki kryptologiczne XX wieku.

Na pasjonatów sztuki czekają przestrzenie Sztuki od Kuchni, gdzie możemy zapoznać się z zagadnieniami takimi jak kompozycja, światło, barwa i przekonać się, że obraz można przygotować jak pyszne danie, a edukatorzy CEM znają świetne na to przepisy.

Na najmłodszych czekają sensoryczne aktywności przestrzeni Wyczółkowego Lasu, które pomogą im zrozumieć świat sztuki i zainspirują do samodzielnego tworzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego Centrum Edukacji Muzealnej.

Budynek Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6) jest częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

I piętro, na którym znajdują się przestrzenie edukacyjne Sztuka od Kuchni oraz Wyczółkowy Las, nie jest dostępne z uwagi brak windy oraz strome i kręte zabytkowe schody.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową korzystać mogą za to z parteru – przy budynku znajduje się platforma schodowa, która pozwala na wejście do Centrum Edukacji Muzealnej. Na parterze znajduje się sala warsztatowa oraz przestrzeń edukacyjna Pokój Zagadek MR6.

Na wszystkie zajęcia organizowane w CEM obowiązują wcześniejsze zapisy. Nie ma możliwości indywidualnego zwiedzania przestrzeni edukacyjnych. Serdecznie zapraszamy grupy zorganizowane do kontaktu!

Gości indywidualnych oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia grupy facebookowej Centrum Edukacji Muzealnej (https://www.facebook.com/groups/1112753193033957), na której informujemy o bieżących wydarzeniach odbywających się w naszym budynku.

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK