Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną

Dążymy do tego, aby nasze Muzeum było dostępne dla wszystkich. Chcemy umożliwić osobom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jak najbardziej samodzielny i satysfakcjonujący kontakt z muzealnymi zbiorami. Pragniemy, aby każde spotkanie było niezapomnianą przygodą przenoszącą gości w świat sztuki i historii.

Poniżej przedstawiamy ofertę zajęć edukacyjnych skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Zdajemy sobie sprawę z ich zróżnicowanych potrzeb, dlatego zachęcamy opiekunów grup do wcześniejszego kontaktu mailowego: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl lub telefonicznego 052 58 59 910, lub 052 58 59 911 celem uszczegółowienia Państwa wizyty.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną

      1. Fakturalne obrazy – zajęcia z nieoczywistymi materiałami, które stosują współcześni artyści, przybliżające pojęcie faktury w sztuce. Zajęcia odbywają się w budynku Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
      2. O Królu Kazimierzu i bydgoskich rzemieślnikach – za pomocą magicznego wehikułu czasu, będziemy podróżować do różnych wydarzeń zawiązanych z historią Bydgoszczy. Odwiedzimy średniowiecze, gdzie przyjrzymy się nadaniu praw miejskich naszemu miastu. Poznamy też kilku XIV-wiecznych rzemieślników. Dowiemy się, jakie znaczenie ma herb Bydgoszczy. Zajęcia odbywają się w Spichrzach nad Brdą, ul. Grodzka 7-11.
      3. Muzealne zakamarki – wizyta w muzeum to nie lada wydarzenie, tyle tu ciekawych obiektów i niezwykłych eksponatów! Ale muzeum to nie tylko wnętrze i cenne przedmioty. Podczas zajęć odwiedzimy liczne muzealne zakamarki oraz odkryjemy tajemnice chmur na wystawie pt. Jan Stanisławski i uczniowie. Zajęcia odbywają się w Gmachu Głównym, ul. Gdańska 4.

Zapraszamy również na zajęcia do Apteki pod Łabędziem.

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK