Dążymy do tego, aby nasze Muzeum było dostępne dla wszystkich. Chcemy umożliwić osobom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jak najbardziej samodzielny i satysfakcjonujący kontakt z muzealnymi zbiorami. Pragniemy, aby każde spotkanie było niezapomnianą przygodą przenoszącą gości w świat sztuki i historii.
Poniżej przedstawiamy ofertę zajęć edukacyjnych skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Zdajemy sobie sprawę z ich zróżnicowanych potrzeb, dlatego zachęcamy opiekunów grup do wcześniejszego kontaktu mailowego: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl lub telefonicznego 052 58 59 910, lub 052 58 59 911 celem uszczegółowienia Państwa wizyty.
Osoby z niepełnosprawnością wzroku:
-
- Fakturalne obrazy – zajęcia z nieoczywistymi materiałami, które stosują współcześni artyści, przybliżające pojęcie faktury w sztuce. Zajęcia odbywają się w budynku Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
- FORMAlne wariacje – zajęcia z różnorodnymi masami plastycznymi przybliżającymi pojęcie formy w sztuce. Zajęcia odbywają się w budynku Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
- Przestrzenne kompozycje: zanurz się w świecie twórczości Leona Wyczółkowskiego wszystkimi zmysłami i stwórz niepowtarzalną pracę plastyczną. Zajęcia odbywają się w budynku Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.
- Wizyta na wystawie jubileuszowej pt. Teraźniejszość Czasu Przyszłego – sensoryczny spacer przez 100 lat historii naszego muzeum. Zajęcia odbywają się w Galerii Sztuki Współczesnej, ul. Mennica 8.
Zapraszamy również na zajęcia do Apteki pod Łabędziem