Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Szlak TeH2O partnerem wystawy „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”

Szlak TeH2O partnerem wystawy „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”

Serdecznie zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zatytułowaną „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”. Stanowi ona część projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, a Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O jest jednym z partnerów wydarzenia.

Wystawa zaprezentuje funkcje rzek Brdy i Wisły oraz ich wpływ na rozwój Bydgoszczy, a także jej mieszkańców, od końca XIX w. do współczesności. Dzięki wystawie zwiedzający pozna życie codzienne wodniaków, zapozna się z bydgoskim handlem rzecznym i najważniejszą funkcją rzek – transportem. W trakcie zwiedzania omówione zostanie tabor pływający, mosty, infrastruktura oraz procesy: budowę mostów, śluzowanie barek i tratw. Powyższa część ekspozycji pokaże również wpływ warunków naturalnych np. suszy i powodzi na transport rzeczny. Przybliżony zostanie także Bydgoski Węzeł Wodny oraz jego związek z międzynarodową drogą wodną E70 (Antwerpia – Kłajpeda).

Wernisaż wystawy odbędzie się w Ziorach Archeologicznych MOB na Wyspie Młyńskiej, 1 czerwca 2017 roku, o godz. 13.00, wstęp wolny.

W ramach wernisażu, z okazji Dnia Dziecka, na uczestników będzie czekać szereg atrakcji m.in.: spotkanie z opowieściami „Przygody kropli wody” Marii Terlikowskiej, zajęcia plastyczne – tworzenie barwnych girland oraz malowanie twarzy ze Szlakiem TeH2O.

Wystawa czynna do 10 września 2017 roku.

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK