Letni spacer z przewodnikiem z Bydgoskim Centrum Informacji

Sezon turystyczny w kujawsko-pomorskim regionie już oficjalnie zainaugurowany, nie ma więc co czekać – trzeba ruszyć w przestrzeń Bydgoszczy i oddać się jej urokom, kameralnym panoramom i tajemnicom skrywanym w zakamarkach ulic, a także poznać niezwykłe historie i anegdoty z nimi związane.

Bydgoskie Centrum Informacji serdecznie zaprasza wszystkich przyjezdnych oraz mieszkańców na letnie spacery z przewodnikiem – już od 4 czerwca i co sobotę!

W 2016 roku zaproponowane zostały 3 trasy:

Poznaj Stare Miasto – czas trwania: 1,5 godz.Spacer przez Stary Rynek, Katedrę, Mostową i Wyspę Młyńską.

Dookoła Śródmieścia – czas trwania: 1,5 godz.Spacer w okolice fontanny Potop, Placu Wolności, ciekawych kamienic, pomnika Łuczniczki.

Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O – czas trwania: 1,5 godz.Odbywający się każdego
miesiąca spacer przybliżający historie obiektów znajdujących się na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O (bez wejść do środka) i wyjaśniający barwną
przemysłową historię miasta.

Z biegiem Brdy – czas trwania: 1,5 godz.Od Mostu Bernardyńskiego do Śluzy Miejskiej; okazja do poznania „wodnej” historii miasta.

Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany wkrótce – TUTAJ.

Start: 12:30 (czas trwania: 1,5 godz.), koszt 5zł za osobę, grupa maksymalnie może liczyć 30 osób.

Chętnych zapraszamy do zapisów za pośrednictwem: bci@visitbydgoszcz.pl telefonicznie: 52 340 45 50

lub osobiście w siedzibie Bydgoskiego Centrum Informacji (róg ulic Batorego i Niedźwiedzia).