Wystawa Wspólne Przypadki – spotkania malarskie im. Leona Wyczółkowskiego w Brdzie

05.10.2021 07.11.2021

Jan Wołek najczęściej kojarzony jest jako autor i wykonawca piosenek literackich, z których można stworzyć almanach życiowych refleksji najwyższej próby. Jego sceniczna twórczość to filozofia pisana poezją w gitarowej aranżacji. Jest także Wołek artystą malarzem i we wrześniu będzie okazja, by poznać prace jego, Waldemara Marszałka oraz kilkoro ich przyjaciół.

Na wystawie w Galerii Sztuki Nowoczesnej na Wyspie Młyńskiej zobaczymy prace powstałe w ciągu 10 lat na plenerach w Borach Tucholskich. Plener nie jest constans. To nie są wakacje u rodziny. To jest forma naszej pracy. Dynamiczna, zmienna, poznawcza” – jak napisał Jan Wołek. Zaprezentujemy obrazy różnorodne formalnie, jednakże ze wspólnym, plenerowym tłem inspiracji: „Figuratywiści, abstrakcjoniści, emocjonaliści i cała kupa innych „liści” w jednym, jesiennym parku”.

Swoje dzieła zaprezentują: Halina Nowicka, Ula Dzwonik, Katarzyna Seyfried, Katarzyna Szurkowska, Katarzyna Szydłowska, Magda Deput, Małgorzata Kalińska, Martta Węg, Monika Krzakiewicz, Ita Haręza, Małgorzata Żurada, Aneta Jaźwińska, Julia Myga, Hanna Karasińska, Waldemar Marszałek, Andrzej Fogtt, Tomasz Lubaszka, Leszek Jampolski, Tomasz Klimczyk, Krzysztof Zieliński, Tadeusz Sobkowiak, Grzegorz Radziewicz, Jacek Łydżba, Janusz Lewandowski, Benedykt Kroplewski, Daniel Pielucha, Marek Wróbel, Jan Bonawentura Ostrowski, Leszek Żegalski, Stanisław Chomiczewski, Jan Wołek.

Wystawa do zobaczenia:

• do 26 września w Galerii Sztuki Nowoczesnej.
  • od 5 października – do 31 października w gmachu głównym na Gdańskiej 4

Oprowadzanie kuratorskie:

25 września | 12:00 | Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8 ( 1 zł + bilet wstępu do muzeum)

Autorzy wystawy:

Wystawy czasowe oraz stałe