Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Podsumowanie Roku Szwalbego z medalem dla MOB

Podsumowanie Roku Szwalbego z medalem dla MOB

W 2023 r. obchodziliśmy Bydgoski Rok Andrzeja Szwalbego. Nasze Muzeum włączyło się w działania związane z promocją dokonań tego wielkiego organizatora lokalnego życia muzycznego od lat 50. do ostatniej dekady XX w. i Honorowego Obywatela Bydgoszczy. Największym przedsięwzięciem w tym zakresie było otwarcie wystawy czasowej „Inherencja materii ducha. Wokół dorobku Andrzeja Szwalbego„.

15 stycznia w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego odbyło się uroczyste podsumowanie Bydgoskiego Roku Andrzeja Szwalbego z udziałem władz miejskich oraz przedstawicieli bydgoskich instytucji kultury, szkół, przedszkoli i stowarzyszeń. Za wkład w realizację tej szczytnej inicjatywy nasza placówka muzealna została uhonorowana pamiątkowym medalem Roku Andrzeja Szwalbego 2023.

Jako Muzeum Okręgowe bardzo dziękujemy za owocną i miłą współpracę wszystkim Podmiotom, które czynnie wsparły zeszłoroczne działania, a w szczególności Filharmonii Pomorskiej i Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Organizatora – Miasta Bydgoszcz.

Wystawę „Inherencja materii ducha. Wokół dorobku Andrzeja Szwalbego” można oglądać do 31 marca na Wyspie Młyńskiej w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8.

Zapraszamy serdecznie

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Komunikat

Spichrze nad Brdą – nieczynne

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK