Malarstwo w międzywojennej Bydgoszczy (1920-1939)

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 8 maja 2024, godz. 17.00

Malarstwo w międzywojennej Bydgoszczy (1920-1939) – wykład dr Barbary Chojnackiej, starszej kustoszki i kierowniczki Galerii Grafiki i Rysunku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, z cyklu Sztuka w Bydgoszczy.

Jerzy Rupniewski – „bydgoski Canaletto” w tym roku już zagościł w naszym Muzeum. Jednak obok tego mistrza miejskich widoków, środowisko malarskie tworzyło grono znanych i zapomnianych obecnie twórców. Co w Bydgoszczy malowali tak uznani artyści jak wywodzący się z młodopolskiego kręgu Antoni S. Procajłowicz i scenograf Aleksander Jędrzejewski? Czym zajmował się w Bydgoszczy mistrz malarstwa pejzażowego z Kijowa Władysław Galimski i przybyły z Paryża nostalgiczny realista Albert Taljański? Jak twórczość malarską z nauczaniem łączyli pedagodzy: Marian Faczyński, Jan Biedowicz i Marian Turwid?

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!

wstęp: 7 zł od osoby

Informacja o zamknięciu sekretariatu