Europejska Bydgoszcz – rewitalizacja obiektów poprzemysłowych

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 15 maja 2024, godz. 17.00

Europejska Bydgoszcz rewitalizacja obiektów poprzemysłowych – wykład Filipa Semrau, asystenta w Dziale Historii MOB, z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas wykładu omówione zostaną liczne funkcje procesu rewitalizacji w urbanistyce oraz narzędzia wykorzystywane do jego realizacji. Szczególna uwaga zostanie poświęcona funduszom europejskim przeznaczonym na działania rewitalizacyjne, sposobom rozdysponowywania tych środków oraz ich znaczeniu w całym procesie. Dodatkowo, wykład będzie bogato ilustrowany przykładami działań rewitalizacyjnych na konkretnych obiektach związanych z przemysłem oraz handlem w Bydgoszczy. Poprzez analizę tych przykładów uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć praktyczne aspekty procesu oraz jego wpływ na rozwój i ożywienie miejskich obszarów.

Filip Semrau – asystent w Dziale Historii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na kierunku Zarządzanie Dziedzictwem Kultury i Ochrona Zabytków, studia licencjackie: Innowacyjność i Zarządzanie Sferą Publiczną, zakończone obroną pracy „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej w Polsce – analiza wybranych przykładów”.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!

wstęp: 7 zł od osoby

fot. ilustracyjne: M. Zaborowski