Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Trasa Rzemieślników i Artystów

Trasa Rzemieślników i Artystów

Trasa: Spichrza nad Brdą – Muzeum Fotografii – Muzeum Farmacji – Introligatornia – Warzelnia Bydgoska (czas: ok 6 godzin) środek komunikacji: ROWER

 

To nie tylko wyprawa w czasy przemysłowej Bydgoszczy. To spotkanie z ludźmi, których praca to sztuka. To tajemnice przekazywane z ojca na syna i miejsca, które łączą historię z piękną teraźniejszością. Zaglądając do Muzeum w Spichrzach nad Brdą poznasz bydgoskie cechy rzemieślnicze i dowiesz się gdzie pracowali Ci najlepsi w złotym dla Bydgoszczy Międzywojniu. W Muzeum Fotografii poznasz tajniki klasycznej fotografii i zajrzysz do ciemni. W Muzeum Farmacji dowiesz się jak powstawały lekarstwa a jak trucizny! Introligatornia pokaże jak przywraca się życie zniszczonym książkom. A na koniec zdradzimy Ci prawdziwy sekret piwowara! Całą trasę możesz pokonać na rowerze!

 

Uwagi: Zwiedzanie na trasie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Koszt przewodnika to 450 zł dla grupy polskojęzycznej i 700 zł  dla grupy w j. angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Koszt biletów wstępu: ok. 10 zł na osobę. 

 

Wskazówki: Rower można wypożyczyć w Bydgoskim Centrum Informacji przy ul. Batorego 2. Koszt wypożyczenia to 3 zł za godzinę. Można także, po wcześniejszym zarejestrowaniu się, skorzystać z bydgoskiego roweru aglomeracyjnego. Rowery może również zapewnić organizator za dopłatą.

 

Organizator:

 

Biuro Turystyki, Szkoleń i Konferencji Visite.pl Daria Kieraszewicz
mail: daria@visite.pl
kom: 607-566-388
www: visite.pl

 

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK