Szlakowa Niedziela w Muzeum okiem najmłodszych rękodzielników

1 maja, jak na Święto Pracy przystało, odbył się niezwykle pracowity warsztat, zorganizowany przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w ramach cyklu Niedziela w Muzeum.
Tym razem tematyka dotyczyła bezpośrednio Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy!
Podczas warsztatów uczestnicy, wcielając się w rolę rzemieślników-rękodzielników na Szlaku TeH2O, otrzymali niepowtarzalną szansę poznania tajemnic dawnych technik tworzenia naczyń z gliny.
Niedziela w Muzeum to cykl pełnych atrakcji warsztatów skierowanych do najmłodszych mieszkańców regionu (4-12 lat) wraz z towarzyszącymi im opiekunami, organizowanych przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Każda „niedziela” hołduje innej tematyce, przybliżając najmłodszym tajemnice sztuki, historii miasta Bydgoszczy, twórczości patrona Muzeum Okręgowego – Leona Wyczółkowskiego.