Spacery Szlakiem TeH2O – Fabryka Obrabiarek do Drewna

Nadchodząca małymi krokami wiosna (choć czasem płatająca pogodowe figle) zachęca do spacerów. Tym przyjemniej jest spacerować i odkrywać na nowo miejsca, które przecież już się odrobinę zna z osobami tak samo zauroczonymi Szlakowymi tajemnicami.

Żeby poznać się lepiej i żeby dzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami, historiami, postanowiliśmy zorganizować cykl spacerów dla Zespołu TeH2O. I tak o farmacji możemy posłuchać na Barce „Lemara”, o Warzelni Piwa – w Introligatorni, o Muzeum Wodociągów – w Fabryce Obrabiarek do Drewna, w Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” o Muzeum Fotografii. Spotkania te mają wartość większą, aniżeli mogłoby się wydawać – pozwalają nam – twórcom i elementom składowym Szlaku TeH2O stworzyć spójny produkt turystyczny, którym potem z przyjemnością będziemy się dzielić z Wami.

Pierwszym odwiedzonym przez Zespół TeH2O miejscem była Fabryka Obrabiarek do Drewna – przestrzeń, o której mało kto wie… A dowiedzieć się warto, bo czas się w niej zdecydowanie zatrzymuje. Z Carlem Blumwem, ojcem-założycielem fabryki, poznaliśmy proces konstrukcyjny obrabiarek, oddaliśmy się atmosferze przepełnionej charakterystycznym metalicznym dźwiękiem, dowiedzieliśmy się o rzeczce przepływającej tuż pod powierzchnią – przez sam środek hali fabrycznej…

Fabryka Obrabiarek do Drewna to nic innego, jak wielotomowy zbiór małych i dużych tajemnic, a także historii ludzi z nią związanych. To zdecydowany symbol najwspanialszych i najbardziej owocnych czasów dla bydgoskiego przemysłu, który po prostu trzeba odkryć samemu.

Więcej o historii i dostępności do zwiedzania: TUTAJ.