Wyspa Młyńska
www.visitbydgoszcz.pl
bci@visitbydgoszcz.pl
Prezentacja unikatowego złotego dukata Zygmunta III Wazy

spotkanie połączone z prezentacją unikatowego złotego dukata Zygmunta III Waz,y wybitego w 1628 r. w mennicy bydgoskiej, który został zakupiono przez Muzeum Okręgowe w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. W programie m.in. prezentacja dr. Witolda Garbaczewskiego oraz recital pieśni sarmackiej Jacka Kowalskiego.
Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska Wstęp wolny
W programie:
• 17:00 Słowo wstępne – Inga Kopciewicz, Zastępca Dyrektora Muzeum Okręgowegoim. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
• 17:10 Uroczyste odsłonięcie nowego nabytku
• 17:20 – 17:50 Dukat Zygmunta III Wazy z 1628 r. – rarytas z mennicy bydgoskiej na tle swoichczasów, prezentacja dr. Witolda Garbaczewskiego z Muzeum Narodowego w Poznaniu
• 18:00 – 19:00 Szczerozłote lata króla Zygmunta – recital pieśni sarmackiej Jacka Kowalskiego