Barka „Lemara”
adam.gajewski@wp.pl; piotr.drozdowski@mck-bydgoszcz.pl
+48503584840; +48519346571
Plener fotograficzny na Barce Lemara

Muzeum Fotografii przy WSG inauguruje cykl plenerów, z udziałem przewodnika – instruktora fotografii, na trasie bydgoskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Pierwszym fotografowanym przez nas obiektem będzie barka „Lemara” – na stałe zacumowana przy ul. Mostowej, widoczna z mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego na tle bydgoskich spichrzy, przypominająca o bogatych tradycjach żeglugowych miasta. Program pleneru (grupa początkująca):8.12.2015, wtorek, godz. 16.00, barka „Lemara”, Rybi RynekPo słowie wstępnym przewodnika, uczestnicy przystąpią do rejestracji zdjęć obiektu z udziałem modela. Zastosują własny sprzęt fotograficzny, będą pracować ze światłem zastanym i błyskowym, dobierając odpowiednie parametry ustawień urządzeń. Dodatkowo na muzealnym aparacie analogowym naświetlą kliszę fotograficzną. 9.12.2015, środa, godz. 17.00, Muzeum Fotografii przy WSG, ul. Królowej Jadwigi 14Uczestnicy wybiorą i dokonają analizy zdjęć powstałych podczas pleneru, wykonają odbitkę z negatywu naświetlonego aparatem analogowym oraz wydrukują powstałe fotografie.

Zgłoszenia do 5 grudnia: tel. 52 567 00 07. Liczba miejsc ograniczona.
Muzeum Fotografii  WSG w Bydgoszczy
ul. Królowej Jadwigi 14, www.muzeumfoto.byd.pltel. (52) 567-00-07, e-mail: muzeumfoto@byd.pl