Spichrze nad Brdą
www.muzeum.bydgoszcz.pl
muzeum@muzeum.bydgoszcz.pl
Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości z MOB

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy włącza się w obchody Obywatelskiego Święta Niepodległości. Dla zwiedzających tego dnia wstęp do Spichrzy nad Brdą będzie bezpłatny.
W programie obchodów znajdzie się m.in.
11:00 – 11:30  – Wykład prof. Marka Chamota „Generał Stanisław Taczak – pierwszy Głównodowodzący Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 – postać nieznana”.Cały dzień dostępna będzie wystawa posterowa „Bydgoszcz na starej fotografii”.
11:00 – 16:00 – Diorama historyczna, Exploseum (amfiteatr) – prezentacja broni z epoki
12:00 – 13:00 – Oprowadzanie po wystawie Od Starego Rynku do Placu Wolności, Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy w towarzystwie młodego Józefa Piłsudskiego
13:00 – 15:00 – Warsztaty plastyczne dla dzieci wraz z konkursem na najładniejszy portret Józefa Piłsudskiego.
Czekają nagrody.