Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

Edukacja

Gry terenowo-historyczne (ok 2 h, 17 zł/ 1 os.)

Gry terenowo-historyczne to nowy sposób zwiedzania Exploseum, skierowany do grup zorganizowanych. Uczestnicy wcielają się w rzeczywiste postacie działające w fabryce DAG, w czasie II wojny światowej. Gry toczą się zarówno w budynkach, jak i w lesie otaczającym Exploseum.

TRASY:

Agenci klasy 1-3 SP

Witaj w tajnej agencji wywiadowczej. Agencji niezwykłej, gdyż trudniącej się podróżami w czasie. Jej zadaniem jest odwracanie wydarzeń w dalekiej i bliskiej przeszłości oraz zdobywanie różnych przedmiotów. Agencja musi zatrudnić i wyszkolić nowych agentów, aby wysłać ich na misję specjalną. W roku 1943 w fabryce amunicji DAG przechowywany jest super tajny plan nowej broni, która może zmienić losy wojny. Agent, który wcześniej zajmował się tą sprawą, pozostawił wskazówki jak go odzyskać. Zadanie agentów to przechwycenie planu i zniszczenie go.

Partyzanci klasy 4-8 SP

Jest rok 1944. Zlokalizowana pod Bydgoszczą, fabryka DAG dziennie wytwarza materiały wybuchowe zdolne do napełnienia 20 milionów pocisków karabinowych. Lokalny ruch oporu stara się zebrać jak najwięcej informacji o fabryce, by móc je przekazać do Kwatery Głównej. Niestety, fabryka jest bardzo dobrze chroniona. Nawet pracownicy nie są w stanie powiedzieć nic więcej. Opowiadają tylko o fragmentach linii produkcji, przy których pracują. Uczestnicy muszą niepostrzeżenie przeniknąć do fabryki i zebrać o niej jak najwięcej informacji i przekazać je dowództwu. Ich zdobycie może być niebezpieczne, ale kluczowe dla wyniku tej wojny.

Alianci klasy 6-8 SP i szkoły ponadpodstawowe

Pod koniec II wojny światowej w fabryce DAG w Bydgoszczy pracuje ok. 10 tysięcy pracowników. Wśród nich znajdują się również jeńcy wojenni m.in. z Francji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy wcielą się w więzionych aliantów, przymusowo pracujących w fabryce. Ich celem jest ucieczka i przedostanie się do swoich wojsk. Czy ich plan ma szansę się powieść?

Warsztaty plastyczne (ok 1,5 h, 17 zł/ 1 os.)

Warsztaty z produkcji świec

Na warsztatach uczestnicy poznają tajniki tworzenia świec sojowych, parafinowych i pszczelich i krok po kroku wykonają je z instruktorem. Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników otrzymuje własnoręcznie zrobioną świecę. Taka świeca może być idealnym dodatkiem do naszego domu lub prezentem dla kogoś bliskiego.

Warsztaty z produkcji mydełek

Czy można zrobić mydło w domu? Jak być ekologicznym i wykorzystać resztki mydła? Na wszystkie te pytania odpowiemy w czasie warsztatów mydlarskich. Po zakończeniu warsztatów każdy z uczestników otrzymuje własnoręcznie zrobione mydło.

Warsztaty garncarsko-rzeźbiarskie

Człowiek jako pomysłowa istota, od zarania dziejów próbował znaleźć zastosowanie dla różnych naturalnych materiałów. Jednym z najbardziej wdzięcznych jest glina. Można z niej wykonać wiele przedmiotów codziennego użytku naczynia, zabawki, narzędzia, ozdoby. W czasie zajęć uczestnicy wykonają naczynie, używając pierwotnych metod oraz rzeźbę własnego pomysłu.

Warsztaty z plecenia makramy

Makrama to stara i nieco zapomniana sztuka, dopiero ostatnimi czasy przeżywa renesans. Pierwsze makramy pojawiły się Mezopotamii ok II tys. p.n.e.. Za pomocą makramy można stworzyć wszystko: fotel, poduszkę, ozdobę ścienną, uchwyt na doniczkę etc.. Uczestnicy nauczą się dwóch podstawowych splotów (płaski i żeberkowy) i wykonają breloczki do kluczy.

Wybierz trasę dla siebie !!!

ZAPISY:

Maria Krystek
asystent ds. edukacji
maria.krystek@muzeum.bydgoszcz.pl

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK