Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

Wystawa Portfolio

17.05.2019 27.06.2019

Europejskie Centrum Pieniądza
ul. Mennica 4, Wyspa Młyńska
Wystawa Portfolio

Po raz pierwszy wystawa z cyklu Portfolio, prezentująca  dokonania kolejnych klas Liceum Plastycznego, zawitała do Muzeum Okręgowego. To wyjątkowa okazja, aby pogłębić współpracę między dwoma instytucjami kultury, które łączy patron – Leon Wyczółkowski – wybitny artysta i pedagog. Mianem portfolio określa się teczkę prezentującą przykładowe projekty i realizacje artystyczne mające świadczyć o umiejętnościach, doświadczeniu i gotowości podjęcia nowych wyzwań. Niewątpliwie jednym z takich wyzwań dla uczniów klasy III A jest prezentacja swoich prac w murach muzeum.

Młodzi plastycy poszukują dopiero swojej drogi, badają wszystkie ścieżki, którymi mogą podążyć. Dlatego ich twórczość jest niezwykle żywa i zróżnicowana. Nie zna rutyny, ani przyzwyczajenia. Znajduje się w ciągłym napięciu między oczekiwaniami a rzeczywistością, co przysparza tyle samo radości i smutków. W tych pierwszych krokach bardzo łatwo rozpala się twórczy zapał, który należy jak najdłużej podtrzymywać, aby pozwolić mu przerodzić się w prawdziwą pasję. Dojrzała twórczość zaczyna się wtedy, gdy powstanie każdego kolejnego dzieła spowodowane jest odczuwaną wewnętrzną koniecznością. Niezależnie od tego czy wynika z chęci autoekspresji czy też przekazania określonych treści, zawsze pochodzi z tego samego źródła.

Zgromadzone na wystawie prace nie powstawały w szkolnych pracowniach, pod nauczycielskim okiem. Stanowią więc niczym nieskrępowany wyraz tego, co porusza wyobraźnię uczniów. Być może dzięki wystawie w Muzeum Okręgowym uczniowie spojrzą na swoje poczynania z dystansu, dostrzegą coś, czego do tej pory nie widzieli w swojej twórczości. To także sprawdzian dojrzałości oraz odwagi, ponieważ uczniowie sami wystawiają się na ocenę publiczności. Trzymajmy kciuki! 

Wystawa będzie czynna do 30.06.2019

Kajetan Giziński

Europejskie Centrum Pieniądza, ul. Mennica 4, piwnica

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 maja 2019 o godz. 16.30

Autorzy wystawy: Kajetan Giziński

Wystawy czasowe oraz stałe

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Wystawa Czasowa

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, MOB, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, muzeumbydgoszcz, kultura, wystawa, sztuka, 100-lecie

Wystawa Czasowa

Teraźniejszość czasu przyszłego

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK