Bydgoszcz średniowieczna i staropolska

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 3 lipca 2024, godz. 17.00

Bydgoszcz średniowieczna i staropolska – opowieść archeologa – wykład Józefa Łosia, kustosza i kierownika Działu Archeologii MOB.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o dawnej Bydgoszczy, obiektach nieistniejących w dzisiejszym krajobrazie miasta oraz tych nielicznych, które pozostają świadkami dawnych czasów.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wyglądała Bydgoszcz drewniana w czasach Kazimierza Odnowiciela, a jak murowana w czasach Kazimierza Wielkiego. Gdzie stały najważniejsze budowle z czasów osadnictwa grodowego, z początków miasta i z okresów jego świetności w XVI-XVII w. Jak żyli i czym zajmowali się jego mieszkańcy. Opowieść oparta będzie głównie na wynikach badań archeologicznych, ale też na źródłach historycznych.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!

wstęp: 10 zł od osoby

MOB z nowym dyrektorem