Europejska Noc Muzeów w CEM

Centrum Edukacji Muzealnej serdecznie zaprasza na wydarzenia, które zostały przygotowane w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Już 18 maja 2024 r. (sobota) Centrum Edukacji Muzealnej zachęca do wspólnego świętowania podczas wyjątkowych spotkań w specjalnie przygotowanych przestrzeniach edukacyjnych!

• 16.00 – 16.45 Przygoda w Lesie Wyobraźni. Zapraszamy na inspirujące spotkanie w Wyczółkowym Lesie dzieci w wieku do lat 7 wraz z opiekunami. Limit: 10 os. (dzieci i opiekunowie). Podczas zajęć sensorycznych zanurzymy się w lesie wyobraźni i poznamy bliżej patrona naszego muzeum – Leona!
  • 17.00 – 18.00 Monotypia w Sztuce od kuchni. Polecamy również warsztaty graficzne dla dzieci w wieku 8-12 lat wraz z opiekunami; limit 15 os. (dzieci i opiekunowie). Podczas kreatywnego spotkania poznamy bardzo efektowną, a zarazem prostą technikę graficzną – monotypię – przy pomocy której wykonamy barwne prace plastyczne!
  • 17.00 – 18.00 Pokój Zagadek MR6 . Na spotkanie w Pokoju Zagadek zapraszamy dzieci w wieku od lat 12 wraz z opiekunami. Limit: 12 os. (dzieci i opiekunowie). Podczas pobytu w tym tajemniczym pokoju na kilka chwil przeniesiemy się w czasie i zanurzymy w klimacie lat 40. minionego wieku, by wspólnie zmierzyć się z zagadkami, które nie tylko zapewnią wszystkim dobrą zabawę, ale również wspaniałą gimnastykę dla umysłu!

Wszystkie wyżej wymienione zajęcia odbywają się w Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6 w Bydgoszczy. Obowiązują zapisy: (52) 58 59 910, (52) 58 59 911 lub edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl . Wstęp: 10 zł / 1 dziecko z opiekunem. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!