Co to jest muzeum?

Pierwsza wizyta w muzeum to nie lada wydarzenie – tyle tu ciekawych obiektów i niezwykłych eksponatów… Ale muzeum to nie tylko wnętrze na cenne przedmioty i bezcenne pamiątki. To także pasjonujące zawody! Kim jest konserwator dzieł sztuki i czym zajmuje się kustosz? Podczas zajęć odkryjemy tajemnice muzealnych zbiorów, a także spróbujemy swoich sił w budowaniu własnej kolekcji. Czas trwania zajęć: 45 min.

Cena biletu: uczestnik – 10zł/os, opiekun – 1 zł/os

Miejsce: Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Obowiązują wcześniejsze zapisy: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Zasady zapisów i prowadzenia zajęć

Podstawa programowa: dziecko m.in.: czyta obrazy, wyodrębnia i nazywa ich elementy, nazywa symbole i znaki znajdujące się w otoczeniu, wyjaśnia ich znaczenie; wyraża ekspresję twórczą podczas zabawy, zagospodarowuje przestrzeń, nadając znaczenie umieszczonym w niej przedmiotom, określa ich położenie, liczbę, kształt, wielkość, ciężar, porównuje przedmioty w swoim otoczeniu z uwagi na wybraną cechę.