Wyświetlam: 1 - 8 / 422

Godziny otwarcia MOB w dniu 15 sierpnia : kliknij

Godziny otwarcia MOB w dniu 15 sierpnia

11.08.2017

Informujemy, że w dniu świątecznym 15 sierpnia br. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest czynne w godzinach od 11.00 do 18.00, a Exploseum w godzinach od 11.00 do 17.00. Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych i czasowych!

Umowa przejęcia Zbiorów z Muzeum Farmacji przez Muzeum Okręgowe podpisana : kliknij

Umowa przejęcia Zbiorów z Muzeum Farmacji przez Muzeum Okręgowe podpisana

27.07.2017

Oficjalnie informujemy, iż 27 lipca br. podpisano umowę między Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy a Panią Teresą Wodyńską, reprezentującą Aptekę „Pod Łabędziem”, dotyczącą zakupu unikatowej kolekcji zabytków farmaceutycznych i medycznych.

Szlak TeH2O jako 7 cud Polski? Dla nas TAK! : kliknij

Szlak TeH2O jako 7 cud Polski? Dla nas TAK!

20.07.2017

Niezmiernie nam miło, że Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, na którym się znajdujemy, otrzymał nominację i może znaleźć się na liście najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Polski. Zachęcamy zatem do głosowania! Oddać swój głos można co 24 godziny!

IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ za nami : kliknij

IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ za nami

29.06.2017

28 czerwca 2017 roku w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbyło się IV spotkanie FORUM DZIEDZICTWA SZTUKI INŻYNIERYJNEJ poświęcone problematyce zarządzania dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym oraz roli dziedzictwa Centralnego Okręgu Przemysłowego, w związku z obchodzoną w roku bieżącym 80. rocznicą jego powstania.

Projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO – LUDZIE – MUZEUM : kliknij

Projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO – LUDZIE – MUZEUM

21.06.2017

Poznaj projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO – LUDZIE – MUZEUM...Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach którego 18 muzeów przygotuje 20 wystaw, które stworzą swoisty kujawsko-pomorski muzealny szlak kulturowy, będący nową ofertą turystyczną na mapie naszego regionu.

Informacja dla zwiedzających

09.06.2017

Informujemy, iż kontakt telefoniczny z Muzuem może być utrudniony z przyczyn technicznych. Pracujemy nad usunięciem problemu.Informujemy, iż w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca Muzeum będzie nieczynne dla zwiadzajcych.

Projekt: Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie : kliknij

Projekt: Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie

26.05.2017

Ważnym i wciąż aktualnym zadaniem stojącym przed Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (zwanym przed 1946 rokiem Muzeum Miejskim) jest ustalenie pełnej, wiarygodnej i opartej o wszechstronne poszukiwania i kwerendy, listy strat poniesionych w wyniku II wojny światowej. W chwili obecnej, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Badanie polskich strat wojennych” możliwe jest przeprowadzenie kwerend w zakresie malarstwa polskiego, dotychczas niezgłoszonego w ministerialnej bazie dzieł utraconych.

Poszukujemy edukatora muzealnego! : kliknij

Poszukujemy edukatora muzealnego!

25.05.2017

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy poszukuje kandydata do pracy w charakterze edukatora muzealnego. Szczegóły oferty dostępnie na BIP. Zachęcamy do przesyłania CV.

Wyświetlam: 1 - 8 / 422