Wyświetlam: 1 - 8 / 544

Fotorelacja z Międzymuzealnego Kolegium Numizmatycznego

17.12.2018

Prezentujemy fotorelację z Międzymuzealnego Kolegium Numizmatycznego!

Konkurs fotograficzny "Śladami Leona Wyczółkowskiego" - przedłużamy termin nadsyłania prac do 31 stycznia!

14.12.2018

Trwa XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”. Tegorocznym tematem przewodnim jest martwa natura w twórczości artysty. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2018 r.

Zapraszamy na wykład dra Mateusza Solińskiego!

11.12.2018

Podczas wykładu zostanie zaprezentowana wielowiekowa tradycja ikonografii Bożego Narodzenia w szerszym kontekście przemian kulturowych, jakie dokonywały się od czasów wczesnego średniowiecza, aż do końca XX wieku.

Zmiana cen biletów w dniu 13.12.2018

11.12.2018

Wszystkich interesantów informujemy, iż w dniu 13.12.2018 r. w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8 do godziny 13.30 wyłączona ze zwiedzenia będzie druga kondygnacja budynku. Na pozostałą część ekspozycji (na trzeciej kondygnacji) będzie oobowiązywał bilet specjalny w cenie 1zł.

Zabawy ze sztuką - przestrzeń edukacyjna

04.12.2018

Przestrzeń edukacyjna „Zabawy ze sztuką” stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej.

Już niedługo kolejna Niedziela w Muzeum!

27.11.2018

Zapraszamy na rodzinne spotkanie z cyklu Niedziela w Muzeum. Dowiemy się jak wyglądały początki świąt Bożego Narodzenia, kiedy zaczęto stroić choinkę, skąd pochodzi Gwiazdor i dlaczego przynosi prezenty.

Zapraszamy na wykład prof. dr hab. Aberta Kotowskiego!

21.11.2018

Wystąpienie będzie poświęcone omówieniu stosunku Niemców wobec sprawy polskiej podczas pierwszej wojny światowej, zarówno w odniesieniu do postulatów Polaków z zaboru pruskiego w sprawie zniesienia lub złagodzenia antypolskiej polityki rządu pruskiego, jak i wobec przyszłości terenów Królestwa Polskiego zajętych w 1916 roku i okupowanych przez wojska niemieckie.

Rozbudowa kolekcji polskich motorowerów

20.11.2018

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiło dziewięć motorowerów produkowanych w latach 1961-1994 w Bydgoskich Zakładach Rowerowych Romet. Zbiór składa się z takich modeli jak: Komar typ MR230, MR231, MR 2338 i MR2352, Pegaz, Kadet, "motorynka" Pony M1 i M2, oraz Chart.

Wyświetlam: 1 - 8 / 544