Wyświetlam: 1 - 8 / 418

Projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO – LUDZIE – MUZEUM : kliknij

Projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO – LUDZIE – MUZEUM

21.06.2017

Poznaj projekt naukowo-wystawienniczy MIASTO – LUDZIE – MUZEUM...Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach którego 18 muzeów przygotuje 20 wystaw, które stworzą swoisty kujawsko-pomorski muzealny szlak kulturowy, będący nową ofertą turystyczną na mapie naszego regionu.

09.06.2017

Informujemy, iż kontakt telefoniczny z Muzuem może być utrudniony z przyczyn technicznych. Pracujemy nad usunięciem problemu.Informujemy, iż w Uroczystość Bożego Ciała, 15 czerwca Muzeum będzie nieczynne dla zwiadzajcych.

Projekt: Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie : kliknij

Projekt: Straty wojenne Muzeum Miejskiego w Bydgoszczy - malarstwo polskie

26.05.2017

Ważnym i wciąż aktualnym zadaniem stojącym przed Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (zwanym przed 1946 rokiem Muzeum Miejskim) jest ustalenie pełnej, wiarygodnej i opartej o wszechstronne poszukiwania i kwerendy, listy strat poniesionych w wyniku II wojny światowej. W chwili obecnej, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Badanie polskich strat wojennych” możliwe jest przeprowadzenie kwerend w zakresie malarstwa polskiego, dotychczas niezgłoszonego w ministerialnej bazie dzieł utraconych.

Poszukujemy edukatora muzealnego! : kliknij

Poszukujemy edukatora muzealnego!

25.05.2017

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy poszukuje kandydata do pracy w charakterze edukatora muzealnego. Szczegóły oferty dostępnie na BIP. Zachęcamy do przesyłania CV.

25.05.2017

Informujemy, iż wystawa stała "Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy" w dn. 31 maja (środa) będzie wyłączona ze zwiedzania do godz. 12:00 z przyczyn technicznych.

18.05.2017

Informujemy, iż w dniu 20 maja ze względu na Noc Muzeów oddziały Muzeum Okręgowego w śródmieściu będą otwarte od godz. 14:00 do 1:00 ( Exploseum od 9:00 do 20:00). W dniu 21 maja (niedziela) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.

Zabawy ze sztuką - nowa wystawa już otwarta : kliknij

Zabawy ze sztuką - nowa wystawa już otwarta

08.05.2017

Od wczoraj zapraszamy do "Zabawy ze sztuką" na nowej wystawie w Spichrzach nad Brdą. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia.

Zbiory z Muzeum Farmacji przejmie Muzeum Okręgowe

28.04.2017

26 kwietnia br. Rada Miasta Bydgoszczy zadecydowała o przekazaniu Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskiego dotacji w wysokości 1 mln zł, przeznaczonej na zakup zbiorów bydgoskiego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”.

Wyświetlam: 1 - 8 / 418