Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa prac konkursowych

25.07.2020 05.09.2020

Spichrze nad Brdą
ul. Grodzka 7-11
XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wystawa prac konkursowych

Baner informacyjny z nazwą przeglądu, datą i miejscem wystawy oraz logotypami. Po prawej ułożone na stosie kolorowe włóczki.

XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej to konkurs organizowany przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy od prawie 40 lat. To według starożytnych Greków akme, czyli okres największych twórczych możliwości. 

 

Mimo ograniczeń napłynęło wiele prac, świetnych artystycznie i doskonałych technicznie, bardzo różnorodnych ale na niezwykle wyrównanym poziomie. Jury składające się z autorytetów w dziedzinie tkactwa i sztuk plastycznych: Kinga Turska-Skowronek – kustosz Muzeum Etnograficznego w Toruniu, Lidia Zganiacz – kustosz Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Wojciech Kowalczuk – kustosz, Jagoda Krajewska – artystka, tkaczka, performerka i pedagog z Łodzi, wybrało po burzliwych obradach około 120 prac 93 autorów, a właściwie autorek bo pan jest tylko jeden. Przyznało 17 nagród i 10 wyróżnień w dwóch kategoriach – tkaniny artystycznej i tkaniny tradycyjnej. Pierwsze nagrody to: Anna Brożek – Zielona Góra,  Anna Gregorczyk – Naterki, Grażyna Pogorzelska – Wrocław (tkania artystyczna), Alicja Kochanowska –Janów,  Teresa Pryzmont – Wasilówka, Romualda Puzanowska – Marchelówka (tkanina tradycyjna). 

 

Wystawę pokonkursową będzie można oglądać w Spichrzach przy ulicy Grodzkiej 7-11, w dniach od 25 lipca do 5 września 2020 (godz.15:00) oraz online na stronach kpck.pl i galeria.kpck.pl.

 

Zamiast wernisażu 5 września, o godz. 12.00 odbędzie się finisaż wystawy pokonkursowej w amfiteatrze przed  Muzeum Okręgowym połączony z uroczystym wręczeniem nagród ufundowanych przez mecenasów: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

 

Gobeliny, tkane obrazy, kilimy, dywany, tkaniny artystyczne i ludowe – niesamowita różnorodność, magiczne piękno zahipnotyzują każdego. Bardzo rzadko dziś można oglądać prace z tej dziedziny sztuki w tak szerokim spektrum. Gwarantujemy, że wystawa nie pozostawi nikogo obojętnym. Możliwy jest też zakup większości prac, przy ich pomocy zmienicie Państwo swoje mieszkalne wnętrza w miejsce ciepłe, miłe i odrobinę magiczne. Proszę kontaktować się z Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej KPCK przy placu Kościeleckich 6. Gorąco zapraszamy i do zobaczenia!

 

Przeglądowi towarzyszyć będą: wrześniowa wystawa w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy „Pasiaki, kraciaki i. . .perebory” zorganizowana przy współpracy z Muzeum Etnograficznym w Toruniu i Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej oraz warsztaty dla dzieci z krajki i gobelinu również w Salonie Hoffman. 

 

Przegląd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Logo Kujawy Pomorze oraz logo Województwo Kujawsko-Pomorskie z dopiskiem

Autorzy wystawy: Galeria Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wystawy czasowe oraz stałe

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Wystawa Czasowa

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, MOB, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, muzeumbydgoszcz, kultura, wystawa, sztuka, 100-lecie

Wystawa Czasowa

Teraźniejszość czasu przyszłego

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK