V Międzynarodowe Triennale Grafiki im. Leona Wyczółkowskiego „Pomiędzy nami” 2022

14.06.2022 31.08.2022

Muzeum Okręgowe
ul. Gdańska 4

W tym roku przypada 170. rocznica urodzin Leona Wyczółkowskiego, którego wkład w rozwój grafiki warsztatowej na trwałe zapisał się w historii sztuki polskiej.

Z tej okazji zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej V. Triennale „POMIĘDZY NAMI” organizowanego przez Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Temat tej edycji miał sprowokować młodych artystów, by w swoich pracach podjęli próbę uchwycenia zmian szeroko pojmowanej rzeczywistości i relacji międzyludzkich.

Tradycją jest, że w każdej odsłonie triennale szkoła proponuje tematy zaangażowane społecznie i w dziejące się sprawy świata.

– Po przeglądzie nadesłanych grafik zauważamy, że temat „POMIĘDZY NAMI” rozwinął i pobudził w młodych artystach szeroki wachlarz interpretacji tego krótkiego i zdawałoby się banalnego hasła – twierdzą organizatorzy. – Mamy wrażenie, że właśnie ta aktualna trudna do przewidzenia rzeczywistość i niepewność kierunku, jaki obierze otaczający nas świat pobudziła kreatywność twórców w próbach uchwycenia zachodzących zmian wokół nas, wyrażenia lęków, frustracji, nadziei, oczekiwań i przełożenia tych wszystkich zjawisk na artystyczną formę.

Wystawa czynna do 31 sierpnia 2022r.

Wystawy czasowe oraz stałe

Prowokacja Bydgoska 1981