„O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna”

11.11.2020 31.01.2021

„O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna”

Z okazji przypadającej w 2020 r. 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, przygotowaliśmy wyjątkową wystawę, która przybliża losy naszego miasta w okresie od przełomu XIX i XX w., aż do stycznia 1920 r. Szczególny nacisk został położony na prezentację Bydgoszczy w czasie I wojny światowej, powstania wielkopolskiego i odzyskania przez miasto niepodległości. W tę historię wplecione są także losy bydgoszczan.

Wystawę wzbogacają archiwalne fotografie i zdjęcia obiektów ze zbiorów Muzeum Okręgowego. Dodatkowo tekst czytany jest przez lektora.

Autorzy wystawy: Anna Nadolska, Karol Kantorski

Wystawy czasowe oraz stałe

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Wystawa Czasowa