Jestem, kim jestem, gdzie jestem

Galeria Sztuki Nowoczesnej
ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska
Jestem, kim jestem, gdzie jestem

Marek Chełminiak jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, ale głównym narzędziem zawodowej pracy zawsze był dla niego aparat fotograficzny. Fotografować zaczął jako nastolatek, na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Zdobył wówczas kilka nagród w regionalnych i ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Od połowy lat 70. XX wieku zajął się fotografią zawodowo, tworząc potężne dossier. Był fotoreporterem wojskowym, pisał i fotografował również dla regionalnych i lokalnych tytułów codziennych. Jest także regionalistą i autorem książkowych wydawnictw albumowych.

Fragment tekstu: Ewa Czarnowska – Woźniak, Express Bydgoski

Finisaż wystawy odbędzie się:

27 czerwca 2021 r.
Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Ze względu na sytuację epidemiczną pierszeństwo wstępu na finisaż mają osoby posiadające zaproszenie.

Fragment wystawy można zobaczyć pod linkiem:

Czas trwania wystawy: 27 czerwca 2021 roku

Kup album poświęcony wystawie [ przejdź do sklepu ]

Berlin, 2007 r., fot. Marek Chełminiak

Mauzoleum Pomnik Pomordowanych Żydów Europy Berlin 2007 r., fot. Marek Chełminiak

Autorzy wystawy: Autor zdjęć: Marek Chełminiak; kurator: Wacław Kuczma; koordynator: Monika Kosteczko-Grajek

Wystawy czasowe oraz stałe

Prowokacja Bydgoska 1981