Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters

Grzegorz Przyborek. KOAN

28.02.2019 26.05.2019

Galeria Sztuki Nowoczesnej
ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska
Grzegorz Przyborek. KOAN

Podczas prezentacji twórczości Grzegorza Przyborka w bydgoskim Muzeum zostaną zaprezentowane najważniejsze serie jego prac, począwszy od 1990: Wspomnienia z Arles, Hotel Europa, Portrety, Thanatos, Szczury, Powrót golema, Nie-Lot. Dla pełnego ukazania twórczej precyzji i konsekwencji oprócz gotowych fotografii udostępnione zwiedzającym zostaną rysunki i obiekty, których artysta używa podczas pracy nad swoimi projektami fotograficznymi. Grzegorz Przyborek rozpoczyna pracę nad konkretnym projektem serią szkiców, według których przygotowuje konstrukcje przestrzenne, odpowiednio je oświetlając i fotografując tworzy swoistą „nadrzeczywistość”. W stworzonych przez artystę obrazach fotograficznych powstają iluzje nierealnych światów kreujące wrażenia  wspomnień lub sennych wizji. Spójność strategii artystycznej przejawia się zarówno w szkicach, fotoobiektach, instalacjach czy obiektach przestrzennych.

Grzegorz Przyborek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego
w Łodzi. Uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w 1974 roku. Od 1976 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, jest członkiem ZPAF. Artysta brał udział w kilkuset wystawach w Polsce oraz za granicą, jest również autorem licznych tekstów o fotografii. Uprawia twórczość w zakresie fotografii, mediów elektronicznych, obiektu, instalacji, rysunku, grafiki, rzeźby oraz z pogranicza innych dyscyplin sztuki. Brał udział w kilkuset wystawach w Polsce oraz za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Stadtmuseum Groβ-Gerau w Niemczech, Collectiones des Artotheques „Photographie d’Auteur”
w Lyonie, Francja, Promocje Broncolor w Szwajcarii, Promocja Radici-Group w Bergamo, Włochy, Fond National d’Art Contemporain (FNAC) we Francji, Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz w kolekcjach prywatnych.
Informujemy, że ze względów organizacyjnych obowiązuje limit wejść na sale ekspozycyjną. Maksymalna liczba zwiedzających ponieżej 16. roku życia przebywających jednocześnie na ekspozycji to 16 osób. 

Mówią i piszą o nas:

Polskie Radio Pik       Express Bydgoski      visitbydgoszcz.pl       artinfo.pl

Grzegorz Przyborek Bardzo lekkie śniadanie francuskie, z serii Wspomnienia z Arles, 1991

Grzegorz Przyborek Bardzo lekkie śniadanie francuskie, z serii Wspomnienia z Arles, 1991

Autorzy wystawy: Monika Kosteczko-Grajek, aranżacja: Grzegorz Przyborek

Wystawy czasowe oraz stałe

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Wystawa Czasowa

Powroty Stary Fordon 1973-2023 Supplementum

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, MOB, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, muzeumbydgoszcz, kultura, wystawa, sztuka, 100-lecie

Wystawa Czasowa

Teraźniejszość czasu przyszłego

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK