Kulwieć. Opowieść o bydgoskiej rodzinie

30.10.2024

Kup bilet ONLINE

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 30 października, godz. 17.00

Kulwieć. Opowieść o bydgoskiej rodzinie – wykład dr Anny Nadolskiej i Kamila Ściesińskiego.

Na spotkaniu zostaną przybliżone sylwetki członków znanej w Bydgoszczy rodziny Kulwieciów: Andrzeja i Zofii oraz ich córki Róży. Wszystkie te postacie prowadziły bogatą aktywność zawodową i społeczno-kulturalną w naszym mieście. Istotną częścią wykładu będzie prezentacja zabytków stanowiących spuściznę po zasłużonej familii, które trafiły do zbiorów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w 2023 r. Wśród obiektów przekazanych w darowiźnie naszej instytucji znalazły się cenne fotografie, dokumenty, prace plastyczne oraz pamiątki rodzinne.

dr Anna Nadolska – kustoszka dyplomowana i kierowniczka Działu Historii MOB, badaczka dziejów Bydgoszczy, ze szczególnym uwzględnieniem historii kobiet, kuratorka wielu wystaw stałych i czasowych, współorganizatorka cyklu konferencji naukowych „Bydgostiana”, autorka publikacji oraz licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych, a także realizatorka projektów edukacyjnych, w tym herstorycznych.

Kamil Ściesiński – adiunkt w Dziale Historii MOB, badacz historii Bydgoszczy, w szczególności dziejów lokalnego muzealnictwa i osób z nim związanych, kurator i współkurator wystaw, współorganizator cyklu konferencji naukowych „Bydgostiana”.

Wstęp: 10 zł / 1 os. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu!

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej