DR HAB. MICHAŁ F. WOŹNIAK, PROF. UMK

Prelegent

DR HAB. MICHAŁ F. WOŹNIAK, PROF. UMK

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

dr hab. Michał F. Woźniak, prof. UMK, kustosz dyplomowany, dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Autor wielu publikacji i tekstów z zakresu historii sztuki dotyczących terenu Pomorza Wschodniego i Prus Królewskich, rzemiosła artystycznego głównie złotnictwa i muzeografii. Redaktor naczelny wydawnictw muzealnych, organizator sesji naukowych. Wykładowca przedmiotów z zakresu historii sztuki i muzealnictwa na kierunku Ochrona Dóbr Kultury Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wyróżniony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Członek Rady Muzealnej Muzeum Narodowego w Gdańsku i Poznaniu oraz Muzeum Zamkowego w Malborku, Muzeum Warszawy i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Prezes Stowarzyszenia Muzeów Sztuki Inżynieryjnej, członek Zarządu Polskiego Komitetu Narodowego ICOM oraz członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Towarzystwa Naukowego w Toruniu.