Apteczny kram pełen skarbów. Wykonaj swoją świecę lub stwórz własne farby!

Oferta czasowa do wystawy „Jan Harasimowicz. Aptekarz i twórca”.

Czy wiesz jak wyglądały pierwsze apteki? Często były to stragany lub kramy w których farmaceuci wypełniali najróżniejszego typu specyfikami. Były to nie tylko wyroby, o których dzisiaj myślimy jak o lekarstwach. Sprzedawano w nich przyprawy, minerały, słodycze kosmetyki, przybory piśmiennicze, farby i barwniki, świece a nawet masło. To nie wszystko, można było znaleźć mumie, krokodyle czy rogi jednorożca. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy Cię do naszej Apteki. Będziesz mógł/a wykonać i ozdobić własną świecę lub spróbować swych tworząc farby wykorzystywane w czasach rycerzy.

Dla nauczyciela:

Zajęcia przybliżające specyfikę pracy w mieście w okresie średniowiecza. Opowiemy o sposobach kształcenia, cechach, kramach i składach. Porozmawiamy jak wyobrażał sobie świat ówczesny człowiek i w co wierzył. Wreszcie skupimy się na aptece jako miejscu przepełnionym atmosferą tajemniczości i kolebce współczesnej chemii. W części warsztatowej wykonamy i udekorujemy świece w ozdobnych pojemnikach lub będziemy tworzyć temperę jajową i wykonywa iluminacje wzorowane na średniowiecznych manuskryptach.

oferta dostępna: 14 maja – 19 lipca 2024

miejsce zajęć: „Apteka pod Łabędziem” MOB, ul. Gdańska 5