O czym myśli artysta?

Sztuka współczesna nie naśladuje już rzeczywistości. Obecnie twórca jest interpretatorem, zastanawiającym się nad problemami otaczającego go świata.

Na lekcji dowiemy się, jak może wyglądać proces twórczy współczesnego artysty: od pomysłu do stworzenia gotowej pracy. Każdy z uczestników spróbuje stworzyć własną interpretację wybranego przez siebie dzieła sztuki. Może brzmi to skomplikowanie, ale nasz edukator zadba o sporą dawkę śmiechu. Dobry klimat zabawy zagwarantuje wspaniała sceneria wystawy  pt. Obrazy Nie/Rzeczywistości, przedstawiająca najlepsze polskie prace plastyczne ostatnich sześćdziesięciu lat z zasobów naszego Muzeum. Czas trwania zajęć: 60 min.

Cena biletu: uczestnik – 10 zł/os, opiekun – 1 zł/os

Miejsce: Gmach Główny, ul. Gdańska 4

Obowiązują wcześniejsze zapisy: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Zasady zapisów i prowadzenia zajęć

Podstawa programowa: Uczeń: rozumie konteksty kulturowe i uwarunkowania przemian  w dziejach sztuki (w tym historyczne, religijne, filozoficzne); definiuje pojęcie „abstrakcja” i przytacza przykłady dzieł abstrakcyjnych.