Przygoda Sensorków w Lesie Wyobraźni

Sensoryczne wprowadzenie do sztuki Leona Wyczółkowskiego.

W trakcie przygody dzieci poruszając się sensoryczną ścieżką, wykonują zadania pozostawione przez mieszkańców Lasu Wyobraźni. Poszczególne zadania doprowadzają uczestników do spotkania z artystą – Panem Leonem. W czasie zajęć wykorzystywane są metody dramy oraz muzykoterapii. W Lesie Wyobraźni wykorzystywane są zmysły takie jak: zmysł dotyku, węchu, wzroku, wspierany jest rozwój poznawczy dziecka oraz pobudzana jest jego wyobraźnia.

Zajęcia wspierane są certyfikowanymi zabawkami sensorycznymi.

Zalecana ilość uczestników na zajęciach to 10 osób. Grupa powyżej 10 osób dzielona jest na pół. W czasie kiedy grupa pierwsza znajduję się w Lesie Wyobraźni, grupa druga wykonuje ćwiczenie plastyczne w sali warsztatowej. Po 30 minutach następuje zamiana grup. Ćwiczenie plastyczne nawiązuje do zajęć w Lesie Wyobraźni.

Czas trwania zajęć: do 60 min.

Liczebność grupy: do 10 uczestników.

Cena biletu: uczestnik – 17zł/os, opiekun – 1 zł/os

Miejsce: Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Obowiązują wcześniejsze zapisy: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Zasady zapisów i prowadzenia zajęć