Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Sztuka od kuchni – graficzne ślady

Sztuka od kuchni – graficzne ślady

Czy wiesz, że dzieło sztuki można przyrządzić jak wyśmienitą potrawę? Wystarczy mieć dobre składniki i świetny przepis na ich połączenie. Nasza nowa artystyczna kuchnia jest idealnym miejscem do takich doświadczeń. To bardzo interaktywne zajęcia, przybliżające język sztuk plastycznych w praktyce. Każdy z uczestników lekcji będzie jednocześnie odkrywcą i artystą – plastykiem.

Codziennie zostawiamy różnego rodzaju ślady swojej obecności, świadomie lub nieświadomie. Czy zastanawiałeś(aś) się nad tym, jakie ślady zostawiasz każdego dnia? Czy ślad taki jak linia występuje tylko i wyłącznie na papierze? A może zauważasz różnego rodzaju linie wokół siebie? Rozejrzyj się!

Na warsztatach poznamy takie środki wyrazu plastycznego jak linia, kreska i plama barwna. Zastanowimy się jakiego rodzaju linii używają artyści w swojej sztuce i jak możemy ja nazwać. Następnie wykonamy pracę plastyczną, posługując się oryginalnym narzędziem rysunkowo-malarskim.

Czas trwania zajęć: 60-90 min.

Cena biletu: uczestnik – 17zł/os, opiekun – 1 zł/os

Miejsce: Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Obowiązują wcześniejsze zapisy: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Zasady zapisów i prowadzenia zajęć

Podstawa programowa: umiejętność wyjaśnienia pojęć: kreska, linia, plama barwna, rozróżnianie rodzajów linii, wyrabianie nawyku obserwacji, rozwijanie zdolności pełniejszej percepcji wizualnej, poznanie nowych technik i sposobów wyrażanie ekspresji plastycznej.

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK