O królu Kazimierzu i bydgoskich rzemieślnikach

Za pomocą magicznego wehikułu czasu będziemy podróżować do różnych wydarzeń, związanych z historią Bydgoszczy. Odwiedzimy średniowiecze, gdzie przyjrzymy się nadaniu praw miejskich naszemu miastu. Poznamy też kilku XIV wiecznych rzemieślników. Dowiemy się, jakie znaczenie ma herb Bydgoszczy. Czas trwania zajęć: 60 min.

Cena biletu: uczestnik – 10zł/os, opiekun – 1 zł/os

Miejsce: Spichrza nad Brdą, ul. Grodzka 7-11

Obowiązują wcześniejsze zapisy: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Zasady zapisów i prowadzenia zajęć

Podstawa programowa: wspieranie rozwoju emocjonalnego ucznia w zakresie: umiejętności odczuwania więzi uczuciowej ze wspólnotą lokalną  i narodową; umiejętności rozumienia legend, faktów historycznych, tradycji, elementów kultury materialnej i duchowej; wspieranie ucznia w orientacji w czasie historycznym.