Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała

TYTUŁ: Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stałaCENA:
AUTOR:Jolanta Szałkowska-Łoś, Józef Łoś
WYDAWNICTWO:Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
ROK WYDANIA:2020
ISBN:978-83-63572-63-1
ILOŚĆ STRON:104
FORMAT:21 x 27,5 cm
OPRAWA: oprawa miękka
CENA:druk: 25,- zł; e-book: 19,- zł
STRESZCZENIE:Informator towarzyszący wystawie prezentuje wybrane zabytki, które uzupełniają i ilustrują teksty kluczowych zagadnień poruszonych na wystawie. Z zebranego materiału źródłowego rysuje się obraz Bydgoszczy, która handlem, rzemiosłami, piwem, solą i kulturą stała. Na wystawie Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała, zaprezentowano zarówno czynniki, które miały wpływ na rozwój gospodarczy, a także elementy życia codziennego oraz duchowego. Ukazano osiągnięcia intelektualne i kulturalne. Mimo że w mieście funkcjonowała mennica będąca, przez długie lata w XVII wieku jedynym miejscem, gdzie bito pieniądze w dawnej Polsce, to Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała.
LINK DO ZAKUPU WERSJI DRUKOWANEJ:Kup publikację ONLINE 25,- zł
LINK DO ZAKUPU E-BOOK:Zamów publikację e-book ONLINE19,- zł