Wyświetlam: 1 - 8 / 365

Wakacje w MOB : kliknij

Wakacje w MOB

Data wydarzenia: 03.07.2017 - 31.08.2017

Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Zapraszamy na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów w muzeum. Nasi animatorzy i prowadzący podpowiedzą jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty.

Explo Niedziela - Transport w strefie NGL : kliknij

Explo Niedziela - Transport w strefie NGL

Data wydarzenia: 25.06.2017

Poznaj logistyczną stronę NGL-Betrieb, części DAG Fabrik Bromberg, w której produkowano nitroglicerynę. Podczas najbliższej Explo Niedzieli zwiedzający dowiedzą się więcej o tym, jak przewożono materiały wybuchowe, poczują na własnej skórze realia rzeczywistości II wojny światowej podczas specjalnego oprowadzania oraz będą mieli okazję zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych na trasie turystycznej. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2017 roku, w godz. 10.00-16.00, wstęp wolny.

WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE - wernisaż 29 czerwca : kliknij

WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE - wernisaż 29 czerwca

Data wydarzenia: 29.06.2017 - 30.09.2017

Wacław Szpakowski to artysta zasługujący na trwałe miejsce w historii sztuki współczesnej. To twórca rysunkowych Linii rytmicznych, tworzonych w latach 1900–1951, które w części powstały w Bydgoszczy, gdzie Szpakowski mieszkał w latach 1931–1934. Zapraszamy na wernisaż wystawy „WACŁAW SZPAKOWSKI (1883–1973). LINIE RYTMICZNE” - 29 czerwca, o godz. 18:00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Bydgoska Noc Muzealna : kliknij

Bydgoska Noc Muzealna

Data wydarzenia: 24.06.2017

Zapraszamy na Bydgoską Noc Muzealną w ramach Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz. 24 czerwca 2017 roku, godz. 17.00 – 22.30, wstęp wolny. Poznaj program wydarzenia.

Wystawa Francisca Goi - Finisaż : kliknij

Wystawa Francisca Goi - Finisaż

01.06.2017

Między rozumem a szaleństwem - to tytuł wystawy prac sławnego hiszpańskiego malarza, grafika i rysownika, Francisco Goi, na którą zapraszamy do Galerii Sztuki Nowoczesnej przy ul. Mennica 8. Prace można oglądać do 11 czerwca 2017 r. Zapraszamy na finisaż z dodatkowymi atrakcjami.

Otwarcie wystawy i Dzień Dziecka w MOB : kliknij

Otwarcie wystawy i Dzień Dziecka w MOB

Data wydarzenia: 01.06.2017

Zapraszamy na wystawę czasową „Miasto – Ludzie – Rzeka. Bydgoska opowieść znad Brdy i Wisły”, która stanowi część projektu wystawienniczego Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Wystawa zaprezentuje funkcje rzek Brdy i Wisły oraz ich wpływ na rozwój Bydgoszczy, a także jej mieszkańców, od końca XIX w. do współczesności. Wernisaż wystawy odbędzie się 1 czerwca 2017 roku, o godz. 13.00, wstęp wolny. W ramach otwarcia dodatkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Cykl „Piątki ze sztuką” - temat „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji” : kliknij

Cykl „Piątki ze sztuką” - temat „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji”

30.05.2017

30 czerwca zapraszamy na kolejny wykład z cyklu spotkań poświęconych historii sztuki. Podczas najbliższego spotkania pt. „Cywilizacja i kultura starożytnej Grecji” przyjrzymy się jednemu z filarów europejskiej kultury i sztuki, cywilizacji starożytnej Grecji. W ramach wykładu zostaną zaprezentowane przeobrażenia jakie dokonały się na Półwyspie Bałkańskim i wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, od czasów kultury minojskiej do podbojów rzymskich.

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką” : kliknij

Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Zabawy ze sztuką”

30.05.2017

Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła abstrakcyjne? Poznaj odpowiedzi na te pytania podczas kuratorskiego oprowadzania po wystawie "Zabawy ze sztuką", na które zapraszamy 8 czerwca o godz. 17:00.

Wyświetlam: 1 - 8 / 365