Wyświetlam: 1 - 8 / 348

Prezentacja BACA

Data wydarzenia: 20.05.2017

Prezentacja BACA

Majówka z kultura i sztuką : kliknij

Majówka z kultura i sztuką

Data wydarzenia: 05.05.2017

W Dniu Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zapraszamy na spotkania organizowane w ramach współpracy z Pełnomocnikiem Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
5 maja zapraszamy na majówkę przed „Domem Leona” podczas której będziemy tworzyć orientalne ozdoby ogrodowe oraz na plener malarski "W poszukiwaniu muz". Liczba dostępnych miejsc na spotkania jest ograniczona.

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Maluchy w muzeum – środy sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 10.05.2017

Zapraszamy wszystkie maluchy w wieku do 3 lat na środowe warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków, Spotkanie odbędzie się 10 maja 2017 roku, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Zabawy ze sztuką - otwieramy nową wystawę : kliknij

Zabawy ze sztuką - otwieramy nową wystawę

Data wydarzenia: 07.05.2017 -

Zapraszamy do "Zabawy ze sztuką" na wystawie, która stanowi próbę przybliżenia podstawowych zagadnień z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej. W ramach wernisażu 7 maja odbędzie się spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale (Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz) oraz warsztaty malowania twarzy.

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel : kliknij

Huczne otwarcie sezonu Explo Niedziel

Data wydarzenia: 30.04.2017

Pierwsze w sezonie spotkanie z cyklu Explo Niedziel rozpoczniemy wybuchowo z Pracownią Profesora Ciekawskiego. Zwiedzający będą mogli oglądać najefektowniejsze doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, które będą przeplatane prostymi eksperymentami, które przeprowadzić można również w domowych warunkach. W Exploseum nie zabraknie oczywiście dużych porcji eksplozji i płomieni. Zapraszamy już 30 kwietnia, w godz. 12.00 – 15.00, wstęp wolny.

Spotkanie wolontariuszy

Data wydarzenia: 20.04.2017

W czwartek 20 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy wolontariuszy na spotkanie w sprawie pomocy w organizacji Dnia Wolnej Sztuki, który będzie miał miejsce 22.04 od godz. 11.00 do 13.00. Spotkanie odbędzie się w Europesjkim Centrum Pieniądza przy ul. Mennica 4.

Dzień Wolnej Sztuki : kliknij

Dzień Wolnej Sztuki

Data wydarzenia: 22.04.2017

Dzień Wolnej Sztuki jest polską edycją międzynarodowej akcji muzealnej Slow Art Day. W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty. Celem akcji jest pokazanie zwiedzającym, że muzea można zwiedzać powoli, a sztukę odbierać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy odpowiedniego wykształcenia. Każde dzieło niesie za sobą treść i pewną historię, którą można odkryć zatrzymując się przy nim dłużej niż przeciętne osiem sekund. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w Galerii Sztuki Nowoczesnej, w godz. 12.00 – 14.00, wstęp wolny przez cały dzień.

Warsztaty sensoryczne© dla najmłodszych : kliknij

Warsztaty sensoryczne© dla najmłodszych

Data wydarzenia: 26.04.2017

Zapraszamy na kolejne warsztaty sensoryczne©. Zajęcia służą wszechstronnemu rozwojowi maluszków poprzez zabawę. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00, obowiązują zapisy.

Wyświetlam: 1 - 8 / 348