Zaburzenie dwubiegunowe

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 23 października, godz. 18.00

Zaburzenie dwubiegunowe – wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu Psyche znaczy mózg.

Prelegent wyjaśni słuchaczom, czym jest choroba afektywna dwubiegunowa, w jaki sposób ją rozpoznać oraz w jaki sposób ją leczyć. Wykład będzie opierał się na konkretnych przykładach z praktyki lekarskiej. Jak zwykle, podczas wykładów z tego cyklu, będzie możliwość zadawania pytań prelegentowi.

Dr Maciej Klimarczyk – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, ukończył Akademię Medyczną im. Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum UMK) oraz Wydział Medycyny Universita` di Perugia. Odbył staże zagraniczne w Harvard Medical School w Bostonie oraz Bangor Mental Health Institute w Bangor (USA). Specjalizację z psychiatrii uzyskał w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizację z seksuologii w Zakładzie Seksuologii Medycznej, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie  – kierownik specjalizacji – prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym –praca doktorska na podstawie badań nad lękiem napadowym. Doświadczenie zdobywał w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci, Kliniki Psychiatrii CM UMK w Bydgoszczy. Autor thrillerów psychologicznych pt. Śpiewaczka i Prokuratorka.

Wstęp: 10 / 1 os. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet. Decyduje kolejność zakupu!

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej