Wypalenie zawodowe

27.11.2024

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

środa, 27 listopada 2024, godz. 18.00

Wypalenie zawodowe – wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka z cyklu Psyche znaczy mózg

Prelegent wyjaśni na przykładach, jakie są przyczyny i objawy wypalenia zawodowego oraz jak je rozpoznać i jak sobie z tym poradzić. We współczesnym świecie, w którym narażeni jesteśmy na stres związany z niepewnością posiadania stabilnego zatrudnienia, a firmy coraz bardziej koncentrują się jedynie na zyskach finansowych, wypalenie zawodowe staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Wystąpienie tego syndromu nie zależy od zajmowanego stanowiska, jednak najczęściej dotyczy osób pełniących funkcje stresogenne (np. kierownicze) oraz zawodów wymagających intensywnych kontaktów interpersonalnych.

Dr Maciej Klimarczyk – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, ukończył Akademię Medyczną im. Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum UMK) oraz Wydział Medycyny Universita` di Perugia. Odbył staże zagraniczne w Harvard Medical School w Bostonie oraz Bangor Mental Health Institute w Bangor (USA). Doświadczenie zdobywał w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci Kliniki Psychiatrii CM UMK w Bydgoszczy. Autor thrillerów psychologicznych pt. Śpiewaczka i Prokuratorka.

Wstęp: 10 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce „Wydarzenia”. Decyduje kolejność zakupu!

Skarb Bydgoski – utrudnienia

Skarb Bydgoski – utrudnienia