Spotkanie autorskie i promocja książki Błażeja Bembnisty pt. Nowy Fordon

22.11.2024

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

piątek, 22 listopada 2024, godz. 17.00

Spotkanie autorskie i promocja książki Błażeja Bembnisty pt. Nowy Fordon. Wydarzenie jest częścią cyklu Regionalia

Z okazji 50-lecia od przyłączenia Fordonu do Bydgoszczy ukazał się na rynku wydawniczym bogato ilustrowany album, którego autorem jest Błażej Bembnista. Pięćdziesiąt lat temu dwa sąsiednie miasta stały się jednym, a na ziemiach znaj­dujących się dotąd pomiędzy nimi zaczę­to realizować wielkie inwestycje: kampus dzisiejszej Politechniki Bydgoskiej, Centrum Onkologii, jak i kolejne osiedla: Bohaterów, Bajka, Przylesie, Szybowników, Tatrzańskie, Kasztelanka i Niepodległości. Autor przybliżył m.in. futurystyczne wizje Nowego Fordonu: potężnego Ośrod­ka Szkół Wyższych, kombinatu szpitali oraz dzielnicy mieszkaniowej dla 160 tysięcy osób. W znacznej części nie udało się tych pro­jektów zrealizować.

Błażej Bembnista (ur. 1993) – od urodzenia mieszkaniec fordońskiego osiedla Przylesie. Miłośnik historii (zwłaszcza tej lokalnej), swojego miasta i swojego osiedla. Aktywny społecznik prowadzący kanały społecznościowe Fordon na co dzień, zawodowo dziennikarz lokalnego portalu MetropoliaBydgoska.pl.

Wstęp: 10 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce „Wydarzenia”. Decyduje kolejność zakupu!

Skarb Bydgoski – utrudnienia

Skarb Bydgoski – utrudnienia