Muzeum bez barier
Wpisz wyszukiwaną frazę
Generic filters
Rośliny jako źródło zdrowia i urody

26.07.2024

Kup bilet ONLINE

Start: Ogród roślin leczniczych i kosmetycznych, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9 (obok Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza)

piątek, 26 lipca 2024, godz. 17.00

Rośliny jako źródło zdrowia i urody – wykład plenerowy Jolanty Skibińskiej-Wróbel, kustosza byłego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”

Prelegentka opowie o leczniczych właściwościach roślin, które zapewniają nam zdrowie i urodę. Niektóre działają rozgrzewająco lub przeciwbólowo, inne łagodzą lęki i bezsenność czy chorobę lokomocyjną. Jolanta Skibińska-Wróbel oprowadzi uczestników po Ogrodzie Roślin Leczniczych i Kosmetycznych CM UMK, który zajmuje powierzchnię około 3500 m2 podzieloną na sektory. W części centralnej znajdują się rośliny zielne – jednoroczne i byliny. Wokół posadzono krzewinki, krzewy, pnącza i drzewa. W doborze blisko 200 taksonów roślin kierowano się głównie ich wykorzystaniem w lecznictwie i kosmetyce.

Uwaga: brak możliwości zakupu biletu na miejscu zbiórki. Bilety do nabycia w kasie Muzeum (ul. Gdańska 4) oraz przez Internet. Wstęp: 15 zł od osoby

Ikona elementu graficznego w ramie Zobacz również

15 lipca – sekretariat nieczynny

15 lipca – sekretariat nieczynny

MOB z nowym dyrektorem

MOB z nowym dyrektorem

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Galeria Sztuki Nowoczesnej nieczynna

Kupuj i rezerwuj online

Bilety na wystawy czasowe oraz stałe, wydarzenia, wykłady i inne. Zakup online książek i gadżetów.

Spotkania
w Muzeum

Spacery, spotkania kuratorskie, literackie, wykłady i więcej