Przygoda z recepturą w Aptece Pod Łabędziem

19.09.2024 24.11.2024

Apteka pod Łabędziem, ul. Gdańska 5

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych towarzyszących wystawie: „Apteczne podróże w czasie. Warsztat fotograficzny uczniów PLSP. Obrazy inscenizowane w przestrzeniach Apteki Pod Łabędziem”

Miejsce: Apteka Pod Łabędziem, ul. Gdańska 5
Czas: 19 września – 24 listopada 2024

Receptura kojarzy się nam z przepisem na coś, jednak jest to również nazwa miejsca w aptece, gdzie przy-rządza się leki. Podczas naszego spotkania zobaczymy, jak wyglądało to pomieszczenie 50 lat temu oraz dowie-my się jaka wtedy panowała moda. Poznamy sprzęty jakich używano i spróbujemy wykonać lek w opłatku aptecznym – postać medykamentu, który pamiętają nasi dziadkowie. Podczas zajęć przybliżymy specyfikę funkcjonowania sali recepturowej. Opowiemy o odpowiedzialności farmaceutów oraz konieczności rzetelnego przygotowania do zawodu. Omówimy, jak wyglądała praca aptekarzy i jakich urządzeń używano zamiast komputerów w 2 poł. XX w. W części warsztatowej utrzemy „leczniczy proszek” z cukru i umieścimy go w opłatku – dawnym odpowiedniku dzisiejszych kapsułek. Wykonane lekarstwa opiszemy i umieścimy w metalowych pudełkach, które staną się miłą pamiątką z pobytu w Aptece Pod Łabędziem.

Zapisy: farmacja@muzeum.bydgoszcz.pl, tel. (52) 888 97 42. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej