Picture book. Warsztaty projektowania książek obrazowych

23.11.2024

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

sobota, 23 listopada 2024, godz. 12.00

Picture book. Warsztaty projektowania książek obrazowych – warsztaty projektowe z cyklu Sztuka książki prowadzone przez Martynę Kurowską z Działu Nauki i Literatury MOB.

W miarę rozwoju kultury wizualnej zmieniły się role przypisywane przez nas zarówno słowu, jak i obrazowi. Do wzrostu znaczenia warstwy ikonicznej przyczyniły się m.in. rozwój kina, telewizji, internetu, rozkwit sztuki plakatu, komiksu, reklamy czy rosnąca popularność mediów społecznościowych. Książka obrazowa jest efektem tych przeobrażeń. Rola obrazu w picture booku nie polega na służbie wobec tekstu, ilustracje nie stanowią już tylko dodatku do treści językowej. Warstwa wizualna w tego typu publikacjach często dominuje nad krótkim, jedynie sugerującym tekstem. Oba przekazy, słowny i wizualny, to integralne składniki picture booka, niemogące funkcjonować autonomicznie, gdyż tworzą nierozerwalną całość. Jego odbiór zmierza w stronę odbioru poezji. Podczas warsztatów, zainspirowani lakonicznymi wierszami haiku, stworzymy indywidualne projekty książek obrazowych.

Wstęp: 17 zł od osoby. Minimalny wiek uczestników: 14 lat. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce „Wydarzenia”. Decyduje kolejność zakupu!

Skarb Bydgoski – utrudnienia

Skarb Bydgoski – utrudnienia