Marynata Gypsy Trio + Emilia Czekała – koncert

11.10.2024

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

piątek, 11 października 2024, godz. 18.00

Zapraszamy na koncert zespołu Marynata Gypsy Trio + Emilia Czekała. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Próba dźwięku z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. W programie koncertu znajdą się standardy jazzowe oraz znane polskie piosenki utrzymane w stylistyce gypsy. Marynata Gypsy Trio wykonuje muzykę zwaną Gypsy Jazzem. Nurt ten powstał we Francji w latach trzydziestych XX w. kiedy to na królujące na parkietach musette, wpłynął coraz  bardziej popularny za oceanem swing.

Zespół wystąpi w składzie:

• Emilia Czekała – śpiew
      • Natan Kosętka – skrzypce
      • Maciej Olesiński – gitara i śpiew
      • Marcin Grabowski – kontrabas

Wystąpią wspólnie z Emilią Czekałą, bydgoską wokalistką i konferansjerką. Emilia specjalizuje się w wykonywaniu przebojów polskiego międzywojnia, między innymi w projekcie „Cafe Bodo”.  Program, który specjalnie dla Państwa zaprezentują artyści, pozwoli przenieść się o sto lat wstecz i poczuć niepowtarzalny klimat tamtych czasów.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Bydgoszcz uzyskała tytuł Bydgoszcz Miasto Muzyki Unesco w Dziedzinie Muzyki w ramach Sieci Miast Kreatywnych Unesco. Tym samym dołączyła do pięciu polskich miast znajdujących się w tej prestiżowej Sieci.

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej

Awaria windy w Galerii Sztuki Nowoczesnej