Bitwa o tajemnice. Szpiedzy II Rzeczpospolitej

08.11.2024

piątek, 8 listopada 2024, godz. 17.00

Gmach główny MOB, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Bitwa o tajemnice. Szpiedzy II Rzeczpospolitej – wykład dr. Andrzeja Purata (UKW) z cyklu Historia nauczycielką życia (magistra vitae est)

Prelegent zaprezentuje działania polskich i niemieckich służb wywiadowczych i ich zmagania na tajnym froncie w okresie II Rzeczypospolitej. Uczestnicy zapoznają się ze strukturą organizacyjną polskiego wywiadu organizowanego przeciw Republice Weimarskiej i III Rzeszy. Omówione zostaną m.in. tajemnice Enigmy, afera mjr. Jerzego Sosnowskiego czy operacja Wózek.

Dr Andrzej Purat jest adiunktem na Wydziale Historycznym UKW w Bydgoszczy, pracownikiem Katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią.

Wstęp: 10 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce „Wydarzenia”. Decyduje kolejność zakupu!

Skarb Bydgoski – utrudnienia

Skarb Bydgoski – utrudnienia