Ustawienia

Drukuj bieżącą stronę

Wyświetlam: 1 - 8 / 122

„Algorytmy w Muzeum” czyli jak nauczyć maszynę rozwiązywania problemów?

Data wydarzenia: 20.07.2021 - 10.08.2021

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak przetwarzać dane z użyciem popularnych algorytmów w programie Python. Zapraszamy młodzież w wieku 14-19 lat z własnym komputerem (laptopem). Liczba miejsc ograniczona. Proponujemy dwa niezależne terminy spotkań: 20 lipca i 10 sierpnia.

Wakacyjne oprowadzania kuratorskie

Data wydarzenia: 30.07.2021 - 27.08.2021

Propozycja dla naszych szczególnie dociekliwych zwiedzających. Zapraszamy na wakacyjne spotkania z kuratorami na naszych wystawach. Spotykamy się 30 lipca i 27 sierpnia (ostatnie piątki miesiąca).

Tematyczne Spacery Historyczne

13.07.2021

Spacer to niespieszne chodzenie dla odświeżenia głowy świeżym powietrzem. W przypadku wakacyjnych Tematycznych Spacerów Historycznych dodatkowo wzbogacimy ją wiedzą, której nigdzie nie uświadczysz; o bydgoskich szpiegach, tajemnicach wojskowych i sekretach z czasów zamierzchłych. Zapraszamy do poznania oferty wakacyjnej.

WAKACJE W MUZEUM – ZOSTAŃ KOLEKCJONEREM WRAŻEŃ!

Data wydarzenia: 06.07.2021 - 29.08.2021

Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy dzieła sztuki z kolekcji naszego Muzeum oraz zabawimy się różnorodnymi technikami plastycznymi. Będzie to niezwykła okazja, aby samodzielnie wykonać stemple, spróbować swoich sił posługując się narzędziami rysunkowymi i malarskimi, rozwikłać kilka tajemnic muzealnych, czy odnaleźć skarb! A przede wszystkim zapraszamy do wspólnego TWÓRCZEGO, letniego działania.

Tematyczne Spacery Historyczne - „Bydgoszcz wojskiem stoi”

Data wydarzenia: 10.07.2021

Zapraszamy na kolejny Tematyczny Spacer Historyczny podczas, którego Uczestnicy dowiedzą się, gdzie stały wojskowe budynki, po których zostały jedynie wspomnienia i archiwalne fotografie, dlaczego wielkie wojskowe magazyny musiały spłonąć, czy też to w których koszarach do dziś najprawdopodobniej leżą ofiary powojennych zbrodni. Spacer poprowadzi Krzysztof Drozdowski, regionalista i pasjonat historii, autor wielu publikacji popularyzujących historię.

Spotkanie z autorem książki Dionisiosem Sturisem

Data wydarzenia: 30.06.2021

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Literatura w Muzeum. Tym razem będziemy gościć Dionisiosa Sturisa, autora książki o współczesnej Grecji pt. „Zachód słońca na Santorini”. Najnowsze dzieło jest kontynuacją bestsellerowego tomu „Grecja. Gorzkie Pomarańcze” i domyka w ten sposób reporterski dyptyk o współczesnej Grecji. Opowiada intymną, bolesną, a zarazem uniwersalną historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie.

Finisaż wystawy Marka Chełminiaka

Data wydarzenia: 27.06.2021

Wszystkich, którzy podziwiają warsztat fotograficzny Marka Chełminiaka, a także tych którzy chcą zaznajomić się z niezwykłymi zdjęciami, zapraszamy na spotkanie z artystą. To ostatnia szansa, by zobaczyć zgromadzone na wystawie dzieła będące niemymi świadkami wydarzeń, które na swojej drodze spotkał Marek Chełminiak. Finisaż wystawy jubileuszowej odbędzie się 27 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Czy roboty będą tworzyć sztukę?

Data wydarzenia: 24.06.2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Gotowi na zmiany(?), czyli jak zmieni się świat w kilka lat". Podczas czwartkowego spotkania zastanowimy się czy roboty będą w przyszłości tworzyć sztukę. Naszym gościem będzie prof. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zachęcamy do włączenia się do dyskusji!

Wyświetlam: 1 - 8 / 122