Ustawienia

Wyświetlam: 1 - 8 / 105

Spotkanie z Markiem Chełminiakiem

Data wydarzenia: 14.05.2021

Po długim czasie zamknięcia, możemy Was zaprosić na jubileuszową ekspozycję fotograficzną Marka Chełminiaka - bydoskiego fotografa, autora licznych albumów i wydawnictw. Wszystkich, którzy podziwiają warsztat fotograficzny Marka Chełminiaka, a także tych którzy chcą zaznajomić się z niezwykłymi zdjęciami, zapraszamy na spotkanie z artystą na wystawie. Będzie to okazja do dyskusji oraz uzyskania pamiątkowego wpisu do albumu.

Wieczór w Muzeum

Data wydarzenia: 15.05.2021

W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów. 15 maja zapraszamy na wyjątkowy, indywidualny, wieczorny spacer szlakiem obiektów i architektury muzealnej. Aby wiąć udział w zabawie zachęcamy do obioru potrzebnych na sobotę pakietów. Pakiety dostępne są w kasach Muzuem.

Exploseum alternatywnie - terenowa trasa industrialna

10.05.2021

Od 11 maja ruszamy z industrialną trasą zewnętrzną, która prowadzi  wśród terenów leśnych wokół Exploseum. Zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania. Zapisz się już dziś.

Marek Chełminiak - jubileuszowa wystawa fotograficzna

Data wydarzenia: 26.03.2021 - 27.06.2021

50 lat pracy Marka Chełminiaka, bydgoskiego fotografa, zaowocowało wspaniałym dorobkiem fotografii, zarówno portretowej, reportażowej, czy krajobrazowej. Na jubileuszowej wystawie zobaczymy 111 zdjęć, m.in. portrety sławnych ludzi, takich jak Sophia Loren, Michael Jackson, Czesław Miłosz, czy św. Matka Teresa z Kalkuty. Otwarcie wystawy odbędzie się 11 maja. Na krótką zapowiedź wraz prezentacją części ekspozycji zapraszamy na nasz kanał You Tube.

Stan Zero - nowa wystawa już 7 maja

27.04.2021

Na wystawie zaprezentowany będzie spójny zespół prac artystów – pracowników Katedry Grafiki Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, ukazujących zjawisko oddziaływania historycznej grupy artystycznej „Bunt” na współczesnych grafików.

Żółć – gniew – furia. Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów

Data wydarzenia: 22.04.2021 - 23.04.2021

Fundacja Naukowa „Bydgoska Szkoła Historii Nauk Medycznych”, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, mają przyjemność zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową pn.: "Żółć – gniew – furia.  Medyczne i kulturowe aspekty na przestrzeni dziejów". Znamy już program.

Urodziny Leona Wyczółkowskiego

Data wydarzenia: 24.04.2021

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wspólnie z pedagogami i uczniami Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zapraszają do wspólnego świętowania 169. urodzin Leona Wyczółkowskiego. Otwarcie Domu Leona Wyczółkowskiego z pokazem "Cztery Wiosny" odbędzie się 11 maja.

Tradycje wielkanocne

30.03.2021

Przed nami świąta Wielkiej Nocy. Dawniej przygotowaniom towarzyszyło wiele zwyczajów. Niektóre z nich nadal są kontynuowane. Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów o tradycjach wielkanocnych i zapoznaniu się przy okazji z muzealiami z Pracowni Etnografii naszego muzeum.

Wyświetlam: 1 - 8 / 105