Ustawienia

Wyświetlam: 1 - 8 / 101

Kolekcjoner Wrażeń – trasa edukacyjna

26.07.2021

Poznaj obiekty MOB z przygotowaną przez Dział Edukacji trasę edukacyjną, w której znajdziesz twórcze zadania i zagadki. Wyjdź na specjalny spacer i połącz przyjemne z pożytecznym, by dowiedzieć się, gdzie mieszczą się skarby kolekcji naszego Muzeum i zabaw się w kolekcjonera wrażeń!

Galeria zdjęć z otwarcia wystawy #przemysłowaFOTObydgoszcz

20.07.2021

Wystawa fotograficzna #przemysłowaFOTObydgoszcz już otwarta.

Serdecznie zapraszamy do oglądania w godzinach otwarcia Muzeum.

Zmiana godzin otwarcia Sekretariatu

19.07.2021

Informujemy, że od 19 lipca do 3 sierpnia 2021 Sekretariat pracuje w godzinach: 7.00-14.00.

Exploseum alternatywnie - terenowa trasa industrialna

16.07.2021

W sezonie letnim zapraszamy na industrialną trasę zewnętrzną w Exploseum. Spacerując wśród terenów leśnych zwiedzający poznają sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce D.A.G. oraz  przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania.

Wakacyjne Tematyczne Spacery Historyczne

13.07.2021

Spacer to niespieszne chodzenie dla odświeżenia głowy świeżym powietrzem. W przypadku wakacyjnych Tematycznych Spacerów Historycznych dodatkowo wzbogacimy ją wiedzą, której nigdzie nie uświadczysz; o bydgoskich szpiegach, tajemnicach wojskowych i sekretach z czasów zamierzchłych.

Otwarcie wystawy #przemysłowaFOTObydgoszcz

13.07.2021

Fabryka Fortepianów i Pianin Brunona Sommerfelda, Fabryka Wódek i Likierów C.A. Franke, Tornedo, Minerwa, Octownia, Rzeźnia Miejska i wiele innych… Gdzie działały i co im zawdzięczamy? Dowiecie się z nowej wystawy #przemysłowaFOTObydgoszcz w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego.

Pożegnanie p. Wandy Szkulmowskiej

12.07.2021

Z żalem przyjęliśmy informację, że w dniu 9 lipca 2021 r. odeszła Pani Wanda Szkulmowska, osoba niezwykle zasłużona dla naszego regionu, wieloletnia pracowniczka Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, autorka kilkudziesięciu publikacji poświęconych twórczości ludowej, opiekunka Oddziału Bydgosko-Toruńskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Konferencja naukowa "Bydgostiana. Miasto i ludzie"

12.07.2021

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wyszło z inicjatywą zorganizowania cyklu konferencji naukowych pn. Bydgostiana. Sesja będzie odbywać się co roku. Każda kolejna odsłona zostanie poświęcona innemu zagadnieniu z zakresu historii i kultury Bydgoszczy. Wydarzenie planowane na 4-5 listopada br. będzie opatrzone podtytułem Miasto i ludzie.

Wyświetlam: 1 - 8 / 101