Ustawienia
PL  EN

Join us on:Muzeum
 

 
Drukuj bieżącą stronę

Museum's partners


Ministerstwo


http://www.mkidn.gov.pl

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy od lat współpracuje z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu m.in. w ramach konkusów Ministra w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego.

 Województwo Kujawsko-Pomorskie


http://www.kujawsko-pomorskie.pl

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki jest Patronem Honorowym wielu wydarzeń Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, m. in. cyklicznego konkusru fotograficznego "Śladami Leona Wyczółkowskiego".Miasto Bydgoszcz


http://www.bydgoszcz.pl

Serwis miasta Bydgoszczy. Mapa miasta, aktualne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe oraz serwis informacyjny. Na stronach znajdą Państwo również wiele zdjęć z Bydgoszczy oraz praktyczne informacje dla turystów.Instytucje


http://www.nimoz.pl/

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego od lat współpracuje z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów przy realizacj licznych projektów i działań.Stowarzyszenia


http://www.triennial.cracow.pl/

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (SMTG)

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie powstało w 1992 roku. Powołano je do kontynuowania organizacji istniejącego od 1966 roku Międzynarodowego Biennale Grafiki w Krakowie. SMTG zmieniło cykl organizacji imprez na trzyletni, zmieniając jej nazwę na Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

 Forum Muzeów Bydgoskich


http://www.ukw.edu.pl/jednostka/muzeum_dyplomacji

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego w Bydgoszczy.


http://muzeumfoto.byd.pl/

Muzeum Fotografii w Bydgoszczy.


http://www.muzeumkanalu.pl/

Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego.


http://muzeummydla.pl/

Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy.


https://pbw.bydgoszcz.pl/muzeum-oswiaty-2/

Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.


http://muzeum.mwik.bydgoszcz.pl/

Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy.


http://muzeumwl.pl/

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.Szlak TeH2O


http://ludzieitechnika.pl/

Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O to przemysłowy szlak tematyczny w Bydgoszczy, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Każda z powieści splata ze sobą losy bydgoszczan - rzemieślników, przedsiębiorców, społeczników - z rozwojem lokalnego przemysłu i rzemiosła. Nie sposób zaprzeczyć, że największy potencjał miasta stanowią, niezmiennie, jego ludzie. Muzeum Okręgowe pd 2016 r. jest koordynatorem Szlaku TeH2O.
Z ramienia Muzeum na szlaku znalazły się:

  • Exploseum
  • Spichrze nad Brdą
  • Wyspa Młyńska (Zbiory Archeologiczne, Europejskie Centrum Pieniądza, Galeria Sztuki Nowoczesnej)
  • Apteka pod Łabędziem


Muzea i Galerie


http://www.muzeum.szczecin.pl

Muzeum Narodowe w Szczecinie.


http://www.muzeumhistoriikielc.pl

Muzeum Historii Kielc.

 


https://www.zamek.malbork.pl/

Muzeum Zamek w Malborku.


http://www.muzeum.slupsk.pl

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.


http://www.muzeum.torun.pl

Muzeum Okręgowe w Toruniu.


http://www.etnomuzeum.pl

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.


http://muzeum.grudziadz.pl/

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.


http://www.muzeum.walcz.pl

Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu.


http://www.muzeum.pila.pl

Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica w Pile.


http://www.muzeumdarlowo.pl

Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.

 


http://www.muzeum.naklo.pl

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.


http://www.muzeumkrosniewice.pl/

Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.Uczelnie wyższe


http://www.ukw.edu.pl/

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.


http://www.wsg.byd.pl/

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.Szkoły


http://www.skk.pl/

Studium Kształcenia Kadr prowadzi rozliczne kursy i szkolenia z romaitych dziedzin wiedzy, w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Olsztynie oraz Włocławku.Biznes


http://www.karczmamlynska.com.pl/

Restauracja wybudowana na murach starego bydgoskiego spichrzu zbożowego, który powstał w 1873 roku na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Dobra kuchnia, miła oraz szybka obługa i domowy wystrój są wizytówką tego miejsca.


http://www.gran.com.pl/

Firma GRAN działa na rynku kujawsko-pomorskim od 1990 roku i zyskała już renomę niekwestionowanego lidera w swojej branży. Od lat dba o poziom oferowanych usług, stale podwyższając jakość i poszerzając ich zakres. Media


http://www.tvp.pl/bydgoszcz

Opieka medialna nad wydarzeniami.


http://www.polskieradio.pl/dwojka/

Program 2 Polskiego Radia to antena pod każdym względem wyjątkowa i niepowtarzalna: muzyka klasyczna, folk, jazz, literatura piękna, publicystyka kulturalna wypełniają program codziennie przez dwadzieścia cztery godziny. 


http://www.radiopik.pl

Polskie Radio Pomorza i Kujaw - patron medialny wielu wydarzeń w Muzeum Okręgowym.


http://www.bydgoszcz.gazeta.pl

Gazeta Wyborcza - patron medialny wielu wydarzeń w Muzeum Okręgowym.


http://www.express.bydgoski.pl/

Express Bydgoski - patron medialny wielu wydarzeń w Muzeum Okręgowym.


http://www.pomorska.pl

Gazeta Pomorska - patron medialny wielu wydarzeń w Muzeum Okręgowym.


http://www.maperia.pl/

Maperia jest pierwszym w Polsce lokalizatorem społecznościowym. Serwis ten jest użytecznym źródłem informacji na temat miejsc (Punktów POI - "Point Of Interest") w Polsce i na świecie. Spośród innych serwisów tego typu, wyróżnia nas funkcja lokalizowania miejsc, w pobliżu oglądanego obiektu, a także możliwość komentowania i opiniowania lokalizacji zamieszczanych przez innych użytkowników.Instytucje finansowe


http://www.nbp.pl

Narodowy Bank Polski (NBP) jest bankiem centralnym Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełnia zadania określone w Konstytucji RP, ustawie o Narodowym Banku Polskim i ustawie Prawo bankowe. Patron Honorowy wystawy "Od pieniądza narodowego do euro". Inni


http://www.erih.eu/

Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego to prestiżowa sieć turystycznych obiektów, które przypominają o tych regionach Europy, które słynęły z przemysłu. Celem projektu ERIH jest zwrócenie uwagi na wspólne europejskie dziedzictwo przemysłowe oraz promocja turystyczna miejsc związanych z jego historią. Exploseum należące do Muzeum Okręgowego jest jednym z punktów kotwicznych Szlaku, uznawanym za obiekt industrialny o ponadregionalnym znaczeniu dla przemysłowej historii Europy i o dużym potencjale turystycznym, spełniającym odpowiednie normy jakościowe.


http://www.polishmission.com/

Instytucja propagująca polską kulturę, tradycję i historię na terenie Stanów Zjednoczonych. Współpraca w zakresie inwentaryzacji dzieł sztuki Galerii Polskiej Misji wspierana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


http://www.visitbydgoszcz.pl

Zadaniem Bydgoskiego Centrum Informacji (Informacja Turystyczna i Biuro Kongresów)  jest szeroko rozumiany rozwój turystyki w Mieście i jego sąsiedztwie poprzez aktywizację i skonsolidowanie jednostek działających bezpośrednio w branży turystycznej jak i z nią współpracujących. 


http://www.ptpn.poznan.pl/

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.


http://www.nowe-pokolenie.pl/

Fundacja "Nowe Pokolenie" w hołdzie Janowi Pawłowi II.


http://www.bylot.pl/

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna


http://www.prokultura.net/

Program ProKultura, w którym uczestniczy Muzeum Okręgowe, polega na zintegrowanym działaniu instytucji na rzecz poszerzenia oferty kulturalnej miasta. Działa na zasadzie karty rabatowej czy klubowej uprawniającej do różnego rodzaju ulg lub innych korzyści. 


http://www.noclegowo.pl/atrakcje/

Poznaj miejsca, które warto zwiedzić!Inne


http://www.myslecinek.pl/

Myślęcinek to największy w Polsce park miejski położony zaledwie trzy kilometry od centrum Bydgoszczy. Ponad 800-hektarową enklawę leśnych uroczysk ze wzgórzami oraz jarami przeciętymi strugami chętnie odwiedzają nie tylko bydgoszczanie, ale także przyjezdni urzeczeni pięknem natury harmonijnie połączonej z bogatą infrastrukturą, która pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie wyczynowych sportów.


https://plb.pl/

Port Lotniczy Bydgoszcz położony jest w centralnej części regionu kujawsko-pomorskiego, w obszarze aglomeracji bydgosko-toruńskiej, 3,5 km od centrum Bydgoszczy, 50 km od Torunia, przy drogach ekspresowych S5 i S10, w pobliżu autostrady A1. Obecnie lotnisko oferuje międzynarodowe połączenia rejsowe linią Ryanair do Londynu Luton, Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Dusseldorfu i Glasgow, loty do Lwowa i Kijowa-Żuliany linią PLL LOT oraz codzienne loty Lufthansą na trasie Bydgoszcz-Frankfurt-Bydgoszcz, które dają ponad 200 możliwości na kontynuowanie podróży.
 


https://www.swiat-dzieci.eu/
Wszystko czego potrzebujesz dla swojego dziecka w jednym miejscu. Przedszkola, żłobki, kluby malucha, nianie, lekarze, usługi, sklepy, wakacje i wiele innych kategorii pomocnych przy wychowywaniu dziecka. Znajdziesz tu pełną bazę specjalistów z danej branży, instytucje oraz placówki służące rozwojowi i sprzyjające kształtowaniu osobowości dziecka.


See also

exhibitions & events:
Designed: Jimpenny / Programmed: FreshData